Pelhřimov má čtyři kola před koncem pětibodový náskok a první příčka začíná nabírat čím dál víc reálnějších obrysů. Přesto trenér Jiří Cerhan ještě varuje před předčasnými oslavami.

„Ve hře je ještě dvanáct bodů. Každý zápas se hraje od stavu 0:0 a bude těžký,“ dobře ví zkušený stratég.

Jeden z těžších testů čeká na Pelhřimov už dnes, ve vloženém třicátém kole. Hartvíkovický trávník sice už není tak nedobytnou pevností, jak dříve býval, ale přesto se odtud body nevozí snadno. „My hlavně musíme zlepšit koncovku, nedaří se nám proměňovat šance,“ dodává.

Ve zbývajících třech závěrečných kolech jede lídr krajského přeboru do Jaroměřic, potom hostí třebíčskou juniorku a soutěž zakončí v Nové Vsi.

Bystřice na jaře udivuje ofenzivním fotbalem a velkým množstvím nastřílených branek. V jedenácti zápasech se trefila do černého už třicetkrát. Otázkou je, zda je ale vůbec možné za čtyři kola pětibodovou ztrátu smazat, obzvlášť když s Pelhřimovem na jaře už hrála (doma remizovala 3:3).

Středy nevoní

„Může se stát cokoli, ale nepředpokládám, že by si Pelhřimov nechal vítězství v přeboru ujít. Má silný manšaft, podává vyrovnané výkony a postup si zaslouží,“ říká bystřický kouč Zdeněk Hovorka a pokračuje: „Na nás má náskok pět bodů a má k dobru vzájemné zápasy, takže to je vlastně bodů šest.“

Bystřice má navíc o malinko těžší los. Na začátek jede dvakrát ven, do Polné a zachraňující se Světlé, potom hostí na jaře dobře hrající Jemnicko a sezonu ukončí na hřišti výborné Vrchoviny.

„V Polné nebudeme určitě kompletní, já jsem proti vloženým středám. Potom jedeme do Světlé a ta je hodně nečitelná, má nepředpokládatelné výkony. Myslím si, že Pelhřimov zítra vyhraje v Hartvíkovicích a bude skoro rozhodnuto,“ uzavírá Hovorka.

30. KOLO KP
středa 3.6. od 17.30: Vrchovina – Jemnicko, Velká Bíteš - Světlá n. S., Polná - Bystřice n. S., Jaroměřice n. R. - M. Budějovice, Třebíč B – Okříšky, Nová Ves - Havl. Brod, Herálec HB – Humpolec, Hartvíkovice – Pelhřimov.

Pavel Mikeš, Kamil Vaněk