V zápasech s Otrokovicemi si ale svěřenci trenéra Libora Vaněčka ostudu neudělali. Starší tým sice tahal za kratší konec provazu, přesto uhrál remízu, a to mu ještě v závěru byla odepřena penalta. Srdnatý výkon podali mladší dorostenci, kteří se museli obejít bez možnosti střídání.

Starší dorost
HUMPOLEC – OTROKOVICE 2:2

Domácí dorostenci se pomalu loučí s republikovou soutěží, ale přesto nastoupili proti týmu Viktorie Otrokovice s odhodláním v domácím zápase bodovat. V brance už byl po šestizápasovém trestu Páša, ale chyběl nemocný Štecher a se sebezapřením nastoupil Farka.

Od začátku se útočné akce přelévaly od jedné branky k druhé, ovšem nutno říci, že Viktoria se jevila jako nebezpečnější. Ve 27. minutě se ujali domácí vedení, když Kubíček pohotově dorazil brankářem vyraženou střelu Kříženeckého. Hosté do přestávky vyrovnali. Ve 41. minutě Farka nedokázal zastavit pronikajícího útočníka hostů, a ten překonal Pášu. Minutu před poločasem mohl strhnout vedení na stranu domácích Novák, ale střelu z penalty mu brankář Otrokovic kryl.

Po obrátce se prosadili jako první hosté, když si v 57. minutě byl Páša bezmocný při střele, které předcházel centr za obranu. Podobná situace se odehrála v 63. minutě i na druhé straně a Kříženecký skluzem vyrovnal. V závěru utkání několikrát velice nebezpečně zahrozili hosté, ovšem skóre se mohlo měnit i ve prospěch Humpolce, ale hlavní rozhodčí Machát už asi nenalezl odvahu potrestat faul v pokutovém území Otrokovic další penaltou.

„Výsledek je asi spravedlivý. Otrokovice sice ve druhé části hry hrozily a někdy při nás stálo i trošku štěstí, ale proč hlavní rozhodčí neodpískal v 84. minutě penaltu, je pro mě docela záhadou. Doufám, že se za dva týdny doma rozloučíme s touto zajímavou soutěží vítězně,“ přeje si trenér Humpolce Libor Vaněček.

Góly Humpolce: 27. Kubíček, 63. Kříženecký. Poločas: 1:1. Humpolec: Páša - Havel (60. Krejčí), Sobotka, Farka, Honzárek - Kříženecký, Kalivoda, Novák, Sadský (85. Kratochvíl - Kubíček (65. Vavroušek), Trecha.

Mladší dorost
HUMPOLEC – OTROKOVICE 0:0

Domácí byli nuceni nastoupit s minimálním počtem hráčů a náhradním brankářem Krupičkou v útoku, když na lavici náhradníků zůstal jen osamocený trenér. Ačkoliv v zápase branka nepadla, hrál se celkem zajímavý a pohledný fotbal. Hosté několikrát v prvním poločase zahrozili ze vzduchu hlavou, u domácích nepřesně zakončovali Kratochvíl a Krupička. Po přestávce nastřelili hosté z malého vápna za překonaným Novotným břevno a když se neprosadili střelecky ani domácí, utkání nakonec vítěze nenašlo. „Hrálo se sice bez branek, ale bylo se celkem na co koukat. Budou-li na sobě tito kluci dál tvrdě fotbalově pracovat, mohou si republikovou soutěž znovu vykopat,“ je přesvědčen Libor Vaněček.

Humpolec: Novotný - Dalík, Prokop, Málek, Tesař - Tomovič, Křípal, Pech, Skryja - Krupička, Kratochvíl.