Humpolec přivítá Velkou Bíteš a svěřencům Josefa Sourala půjde o složení reparátu za prohru s Vrchovinou.

Změny se nechystají

Už čtyři body náskoku má na špici tabulky krajského přeboru pelhřimovská parta kolem trenéra Jiřího Cerhana: „Zatím se vůbec nechci bavit o tom, jak daleko je to do divize. Před námi je pět kol, každý tým tedy může získat patnáct bodů. Nic není rozhodnuto a my musíme být obezřetní. Věřím, že tak to vnímají i hráči. Každý soupeř může být nepříjemný a podlehnout předčasnému sebeuspokojení by byla chyba. Stačí si vzpomenout na domácí zápas s Herálcem a víme své,“ připomíná kouč nejhorší pelhřimovský zápas jara, který skončil remízou 2:2.

Ostatně pelhřimovští fotbalisté by byli hlupáci, kdyby Polnou podcenili. Varováním musí být zápasy v letošní sezoně. Soupeři se potkali dvakrát a vždy to byla pro Pelhřimov bolestivá zkušenost. Na podzim ztratil body, ačkoliv rychle vedl o dvě branky, a v zimní přípravě se na pelhřimovské Kalvárii taktéž prosadila Polná. „Přesně tak. Je to silný soupeř. Zdobí ho pohyblivá záloha, v níž je celá řada technicky dobře vybavených hráčů, nebezpečný je i útok,“ varuje Jiří Cerhan.

Ten tradičně mnoho z taktické kuchyně neprozrazuje: „Jsem konzervativní typ trenéra, který má důvěru k hráčům. Proto nerad měním sestavu a jelikož poslední dobou máme výsledky, nečekejte nějaké převratné změny v základu.“

Skončí černá série?

Humpolec před týdnem prohrál v Novém Městě a nutno říci, že zaslouženě. Vrchovina byla lepší v poli a navíc se na hostech citelně projevila absence hrotů Staňka a Holoubka. Situace se pro zápas s Velkou Bíteší nezmění. Staněk bude bohužel chybět dál, neboť si odpykává trest za vyloučení v zápase s Jemnickem, Holoubek je pracovně mimo republiku. Šanci v útočné vozbě tak dostanou jiní a není vyloučeno, že personální obsazení hrotů bude stejné jako v Novém Městě, byť tam vyšli střelci naprázdno: „Já bych z toho útočníky nevinil. Měli to těžké, navíc my jsme řešili jiné problémy. Zranil se Černík a pak musel odstoupit i Pecha. Tím jsme přišli o oba stopery, takže jsme se museli soustředit spíše na defenzívu a na to, abychom ještě více neinkasovali,“ vysvětlil Josef Soural.

Ten sice uznává, že Velká Bíteš přece jen nepatří mezi top týmy přeboru, ale do nějaké role výrazného favorita svůj tým nepasuje: „Bohužel jsme teď dvakrát prohráli a navíc naše hra nebyla dobrá. Nám je v této chvíli v podstatě jedno proti komu nastoupíme, my se musíme soustředit hlavně sami na sebe. Je nutné, abychom se zase zvedli.“

Humpolec před jarní částí postupové plány nedeklaroval, ale boj o čelo tabulky rozhodně nevzdává: „Mluvil jsem o tom s hráči. Chci po nich, aby dohráli sezonu v tom duchu, v jakém hráli její většinu. Pelhřimov se pokusíme potrápit, zadarmo mu nic nedáme, ačkoliv uznávám, že je patrně nejkvalitnějším týmem soutěže. Jak jsem ale řekl, nic rozhodnuto není a my bychom chtěli skončit alespoň do třetího místa,“ naznačil humpolecké plány Josef Soural.

Zápas s Velkou Bíteší, který bude zároveň bitvou o humpolecké sebevědomí, začíná na hřišti pod Orlíkem v klasických 16.30.