Humpolečtí dorostenci nebodovali, zřejmě spadnou

Humpolec - Další na body prosté kolo absolvovali v divizi fotbaloví dorostenci Humpolce. To signalizuje jediné, záchrana se pomalu odsouvá do oblasti teorie.

27.5.2009

Starší dorost Humpolce získal na jaře pouhé čtyři body, takže není divu, že v tabulce klesl na předposlední příčku. Foto: Martin Hurda

BOHUNICE - HUMPOLEC 5:2

V zajímavém fotbalovém prostředí Tatranu Bohunice nezačali hosté vůbec špatně a už v 2. minutě dorazil do sítě střelu Štechera, odraženou od břevna, pohotově Novák. Radost Humpolce měla ale jepičí život. V 8. minutě si za obranu naběhl po křížné přihrávce pohyblivý útočník Tatranu a prostřelil trošku váhajícího Krupičku. Ve 26. minutě si dávala tak dlouho obrana hostů přednost s uražením míče, až nezbylo domácímu hráči poslat míč do sítě a dokonat obrat.

O dvě minuty později mohlo být ještě hůře, ale Krupička si s penaltou poradil a držel Humplec ve hře o body. Je jen škoda, že v tomto čase své příležitosti dobře nezakončili ani Novák, Kříženecký či Krejčí. Pět minut před přestávkou vyrobil Humpolec další minelu v obraně. Domácí rozehráli dlouhé autové vhazování a Krupička byl na následnou hlavičku krátký.

V 54. minutě centrovaný míč ze standardní situace zahrávaný Sadským dopadl jen na břevno a evidentní hraní rukou po rohu domácím hráčem také nebylo potrestáno, a proto „zaúřadoval“ v 72. minutě humpolecký Farka, když po občerstvení u postranní čáry urazil asistenta rozhodčího a byl poslán do sprch. To už ale hrál Humpolec jen na tři obránce, takže měl trenér hostů o čem přemýšlet. Zvláště po snížení asi nejlepším hráčem Humpolce Novákem, který proměnil pokutový kop. Hosté vsadili vše na jednu kartu, což se jim stalo osudné, když domácí trestali v 79. minutě po rohu hlavou a v 86. minutě, když už hosté dohrávali po vystřídání všech hráčů bez zraněného Nováka.

„Nejsme ve vůbec lehké situaci, a proto se těžko takové utkání hodnotí. Soupeře jsme dostali do utkání po našich obrovských chybách, potom už je těžké v naší psychické situaci otáčet výsledek. Nezodpovědné vyloučení Farky nás připravilo o možnost bojovat do posledních minut o body. Mezi nejlepší hráče patřil určitě Novák, zamlouvaly se mi i výkony Havla a Sadského. Zajímavostí je určitě další chycená penalta mladým Krupičkou, který alternuje za vyloučeného Pášu v týmu staršího dorostu,“ shrnul své dojmy ze zápasu trenér Humpolce Libor Vaněček.

Góly Humpolce: 2. a 74. Novák. Poločas: 3:1. Humpolec: Krupička - Krejčí (61. Trecha), Farka, Sobotka, Havel - Štecher (82. Pech), Kalivoda, Kříženecký, O. Sadský (63. Vavroušek) - Novák, Kubíček (82. Málek).

BOHUNICE – HUMPOLEC 5:1

Ani mladší dorostenci s několika staršími žáky v sestavě - Brávek, Kučera, M. Sadský, nezačali za úmorného vedra vůbec špatně. Už v 9. minutě vedl Prokop míč středem hřiště, a když už pomalu nevěděl, co dál, poslal ho ze dvaceti metrů do sítě překvapeného domácího brankáře. I když si hosté vytvořili ještě v prvním poločase několik dalších příležitostí, přeci jenom domácí byli nebezpečnější, ale proti vyrovnání byl hlavně Brávek v brance Humpolce, či neschopnost bohunických hráčů vyrovnat.

Horší to ale bylo pro hosty v prostřední části druhého poločasu, kdy domácí během sedmnácti minut inkasovali pět branek a utkání bylo rozhodnuto. „Brávek několikrát své mužstvo v prvním poločase podržel, ale po přestávce domácí pomalu na co sáhli, to skončilo za jeho zády. Pro mladé hráče je i takový zápas s kvalitním soupeřem dobrou fotbalovou školou, a proto je asi velká škoda, že v příští sezoně už tuto možnost mít s velkou pravděpodobností nebudou,“ uvedl Libor Vaněček.

Gól Humpolce: 9. Prokop. Poločas: 0:1. Humpolec: Brávek - Dalík, Málek, Tesař, Šilpoch (41. Kučera) - Tomovič (50. M. Sadský), Prokop, Křípal, Skryja (60. Novotný) - Prokop, Kratochvíl.

27.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Policisté jdou po zloději s dlažební kostkou

Nový Rychnov jen remizoval, do vedení jde béčko Speřic

Policisté šetří krádež okapových svodů

Horní Cerekev – Čtyři metry okapových svodů odcizil z pátku 20. října na sobotu 21. října neznámý zloděj, který kradl v Havlíčkově ulici v Horní Cerekvi.

Pelhřimovsko na bodový zisk nedosáhlo

Pelhřimovsko – Událostí sedmého kola jihočeské krajské ligy hokejistů byla prohra doposud suverénních Strakonic, které výtečným závěrem udolala Soběslav. Týmům z Pelhřimovska domácí prostředí nepomohla.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.