Vrchovina i Jemnicko patří do kategorie hodně nebezpečných soupeřů.

Těžko říci, co od Jemnicka čekat

Za první ze série zápasů pravdy označil trenér Humpolce Jiří Soural zítřejší střetnutí s Jemnickem: „Je to protivník, který má nesporné herní kvality. Musím se ale přiznat, že po posledních dvou výsledcích tak trochu nevím, co od něj očekávat,“ připomenul výhru Jemnicka v poměru 7:1 nad Hartvíkovicemi a vzápětí domácí debakl 1:5 s Pelhřimovem.

Humpolec sice nenastoupí kompletní, nicméně marodka se v týdnu nerozrostla. Zůstává na ní se zlomenou zánártní kůstkou obránce Hes, problémy s koleny nepustí na hřiště Bdžocha.

Bude to tuhý boj

Těžký test herní kvality čeká zítra pelhřimovské fotbalisty. Na stadionu u říčky Bělé se představí Vrchovina. Ta po nepovedeném podzimu vystřídala trenéra. Týmu se ujal bývalý kouč Ždírce nad Doubravou Richard Zeman, a jak vidno, práce se mu daří. Vrchovina stoupá tabulkou a už několikrát získala body na úkor favorita.

Pelhřimovský kouč Jiří Cerhan si je této skutečnosti moc dobře vědom: „Čeká nás nesmírně nebezpečný soupeř. Vrchovina má mladý, běhavý tým, kterému nebude chybět po jarních výsledcích ani sebevědomí. Nebude to vůbec snadné,“ předpovídá.

O receptu, jak zdolat houževnatého soupeře, se však bavit nechce. „To bych nerad prozrazoval. Řeknu pouze to, že nastoupíme ve stejné sestavě jako v posledním utkání a také budu chtít, aby přístup hráčů byl stejný jako v Jemnici. Nesmíme dopustit, aby se opakovalo to, co se stalo minulou středu v domácím zápase s Herálcem,“ připomíná poslední domácí utkání pelhřimovský trenér.