H. BROD – HUMPOLEC 4:1

Po opatrném vzájemném oťukávání v úvodu utkání mohli jako první udeřit hosté, ale ideální přihrávku Nováka poslal Kubíček vedle. To však bylo na dlouhé chvíle od Humpolce vše. První střelecké příležitosti domácích Krupička ještě zlikvidoval, ale debaklu v úvodním dějství zabránit nedokázal. Ten vznikl doslova v hrozivé desetiminutovce, kdy hosté na trávníku plnili sotva roli komparzu. Jejich hra nenesla divizní parametry ani náhodou a Havlíčkův Brod to tvrdě trestal. V poločase tak vedli domácí už 3:0.

Možná i trošku hlučnější poločasová domluva v kabině Humpolce byla příčinou, že na trávník, ač ve stejném personálním složení, nastoupilo herně úplně jiné mužstvo. Navíc hned ve 47. minutě po centru Kříženeckého snížil hlavou Novák. Zlomový moment nastal v následující minutě, když se dalekonosný projektil Honzárka odrazil jen od břevna a dorážka Nováka minula prostor vymezený tyčemi. Bohužel i další humpolecké šance gólový efekt nepřinesly.

V 55. minutě trošku zaúřadoval hlavní rozhodčí, když odpískal proti Humpolci už druhou penaltu, ale Krupička bravurním zákrokem svůj tým podržel. Bohužel vzpruha pro hosty to nebyla, ti naopak začínali upadávat do letargie. Hra se postupně vyrovnávala, drobila se na množství osobních soubojů. Krátce před koncem udělal první fatální chybu v zápasech, které musel odchytat za distancovaného Pášu a zraněného Nováka, Krupička. Pro osamoceného útočníka už nebyl problém dopravit míč do sítě a s definitivní platností rozhodnout utkání.

„S hrou, kterou jsme předváděli v po většinu prvního poločasu, jsem velice zklamán. Takto se o záchranu rozhodně nehraje a nejhorší na tom je, že nabývám pocitu, že některým hráčům snad o ni ani nejde. Samozřejmě za jarní nepřesvědčivé výsledky přebírám plnou zodpovědnost, ale když není vůle, chuť a snaha ze strany hráčů se o výsledek na hřišti zdravě poprat, tak výsledky prostě být nemohou,“ prohlásil zklamaný trenér Humpolce Libor Vaněček.

Gól Humpolec: 47. Novák. Poločas: 3:0. Humpolec: Krupička – Farka (88. Krejčí), Sobotka, Vincenc (80. Havel), Honzárek – Kříženecký, Novák, Kalivoda, Štecher – Trecha (9. Sadský, 53. Vavroušek), Kubíček.

Mladší dorostenci
H. BROD – HUMPOLEC 5:2

Mladší dorostenci se za horka museli vyrovnat se ztrátami klíčových hráčů. Kvůli problémům s třísly odstoupil už v 6. minutě Křípal. Ve 13. minutě si utrhl pánevní úpony Vincenc, takže hosté při nedostatku střídajících hráčů dokončovali zápas jen v deseti. Domácí šli hned v 5. minutě do vedení brankou z pokutového kopu, Humpolec po čtvrthodině kontroval ze stejné standardní situace, když jejím úspěšným exekutorem byl Prokop. Na další gól Havlíčkova Brodu ještě dokázal odpovědět Skryja, ale krátce před přestávkou získali domácí jednobrankový náskok potřetí. Ve druhé části začaly snažícím se hostům docházet síly, takže brodští fotbalisté své vítězství zvýraznili. „Výsledek je sice opticky nepříznivý, ale kluci sehráli v rámci svých možností dobrý zápas. Zranění Křípala a Vincence jsou pro nás velkou mrzutostí, protože hráčů máme celkově nedostek,“ přiznal velké starosti trenér Libor Vaněček.

Góly Humpolce: 15 (PK) Prokop, 33. Skryja. Poločas: 3:2. Humpolec: Krupička – Dalík, Málek, Tesař, Šilpoch – Tomovič, Skryja, Prokop, Křípal (6. Vincenc) – Pech, Kratochvíl.