Nutno ale říci, že v silách svěřenci trenéra Libora Vaněčka bylo vítězství. Mladé humpolecké fotbalisty čeká anglický týden. Už dnes se představí v Prostějově, v sobotu budou hrát doslova o šest bodů v Havlíčkově Brodě. Derby Vysočiny bude velmi zajímavé, oba týmy balancují okolo čáry ponoru.

Starší dorost
HUMPOLEC – BYSTRC 2:2

Domácí se pokusili útočnou agresivitu vylepšit o dravého obránce Farku, ale už do poločasu musel trenér tuto taktickou variantu pro obnovená zranění Sobotky a Krejčího změnit. Humpolec začal nebojácně. Již v 10. minutě se po standardní situaci dostal k odraženému míči Kubíček a prostřelil vynikajícího hostujícího brankáře. Bystrc nezůstala nic dlužna a hlavně její levá strana dělala domácím problémy. Ve 32. minutě se skóre opět měnilo.

Nepřímý kop z poloviny hřiště lehce tečoval tělem Farka a Humpolec vedl 2:0. Hosté se ukázali jako silný tým a ihned z prvního útoku po rozehrání snížili na rozdíl jedné branky a ve 40. minutě dokonce vyrovnali. Domácí byli rádi za poločasový hvizd rozhodčího, neboť Dosta si v krátkém časovém sledu vytvořila tři další gólové příležitosti.

Humpolecké obavy, že hosté budou pokračovat v předpoločasové desetiminutové útočné smršti se nevyplnila. Naopak to byli domácí, kteří začali získávat půdu pod nohama a postupně trošku fyzicky odpadávající hosty dostali pod tlak. Samostatné nájezdy Trechy, či obrovské šance Štechera a Nováka ke vstřelení branky nevedly, takže se zrodila asi spravedlivá remíza.

„Diváci viděli asi zajímavý fotbal. Otázkou zůstává, jestli uhraný bod s kvalitním celkem Bystrce je úspěch či nikoliv. Více ukáže anglický týden, který nás nejprve zavede do Prostějova a ve středu cestujeme ke klíčovému utkání v boji o udržení divize do Havlíčkova Brodu,“ naznačil našlapaný program týmu kouč Libor Vaněček.

Góly Humpolce: 10. Kubíček, 32. Farka. Poločas: 2:2. Humpolec: Krupička - Krejčí (30. Vincenc), Kalivoda, Sobotka (46. Havel), Honzárek - Kříženecký, Kubíček, Novák, Štecher (78. Sadský) - Farka, Trecha (85. Vavroušek).

Mladší dorost
HUMPOLEC – BYSTRC 1:2

Ofenzivní fotbal měl pokračování i v duelu mladších dorostenců. Na straně domácích připravoval šance hlavně Tomovič, ale Kratochvíl, či Pech nezakončovali přesně. Hosté však nezůstali nic dlužni, a proto se hrál za velkého tepla celkem zajímavý fotbal. Bystrc se ujala vedení ve 36. minutě po pěkné střele z osmnácti metrů, která s pomocí tyče rozvlnila síť za Krupičkou.

Ve druhém poločase „vymotal“ Skryja pravou stranu hostující obrany a Pech prostřelil brankáře. Nevynucené poločasové střídání pilíře domácí obrany Vincence, který kvalitně odehrál šedesát minut ze zápasu starších dorostenců, trochu domácí defenzívu rozhodilo. Po hodině hry si šikovně naběhl za obránce hostující útočník a pokazil divizní brankářskou premiéru věkem ještě staršího žáka Brávka.

„I přes porážku jsem s hrou svého týmu, až na některá zakončení útočných akcí, spokojen. Možná, že jsou na mě kluci trochu naštvaní pro střídání v některých zápasech, ale já chci dát herní víceminutovou šanci všem hráčům a až budoucnost ukáže, zda jsem jednal správně, či to bylo zbytečné,“ obhajuje své kroky Libor Vaněček.

Gól za Humpolec: 50. Pech. Poločas: 0:1. Humpolec: Krupička (41. Brávek) - Dalík, Vincenc (41. Tesař), Málek, Šilpoch - Tomovič, Skryja, Prokop, Křípal - Pech, Kratochvíl.