Starší dorost
HUMPOLEC - ŽIDENICE 2:1

Začátek vůbec nevypadal, že proti sobě hrají týmy ohrožené sestupem. Útočné akce se přelévaly z jedné strany na druhou, více si jich vytvořili Humpolečtí. Ani hosté nezůstávali pozadu a ve 31. minutě udeřili. Nepřímý kop z levé strany byl prodloužen hlavou do sítě. Domácí to ale nepoložilo a neustále se tlačili do zakončení. Krátce před poločasem se dral do vápna Novák a byl zastaven jen za cenu faulu. Ten z penalty potrestal a do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Po přestávce humpoleckou hru oživil návrat dlouhodobě zraněného Kubíčka a převaha domácích narůstala. Právě Kubíček zařídil vítězství, když v 72. minutě vstřelil rozhodující gól zápasu. Hodně deprimovaní hosté pak duel zakončili vyprovokováním strkanice už po závěrečném hvizdu rozhodčího.

„Samozřejmě, že mám radost z vítězství, ale na druhou stranu je pro mě dost nepochopitelné chování některých klíčových hráčů před a hlavně ke konci utkání ve strkanici, která nám přidělala v dalších zápasech asi zbytečné problémy,“ prohlásil trenér Humpolce Libor Vaněček.

Góly Humpolce: 45. (PK) Novák, 72. Kubíček. Poločas: 1:1. Humpolec: Páša - Havel, Farka, Sobotka, Honzárek - Kříženecký, Novák (86. O. Sadský), Kalivoda, Štecher (89. Skryja) - Vavroušek (60. Kubíček), Trecha (90. Novotný).

Mladší dorost
HUMPOLEC - ŽIDENICE 1:2

Horkokrevný závěr utkání staršího dorostu určitě nepoznamenal druhé vzájemné měření sil. Hrál se celkem oboustranně bezstarostný útočný fotbal. Už v 5. minutě se střelecky prosadil Tomovič a dostal domácí do vedení. Na začátku druhého poločasu dal domácí trenér šanci několika mladším hráčům a zásahy do obrany si vyžádaly svoji daň. Hosté postupně získávali více ze hry. Zhruba po hodině hry se ujali i vedení, které udrželi až do konce.

„Kluci po propadáku v Třebíči hráli hlavně v prvním poločase celkem slušně, když opět pilíř obrany Vincenc nás držel dlouho v naději na bodový zisk. Nevynucená poločasová střídání v obraně určitě tým trošku rozhodila, ale i ti mladší hráči musí dostat v těchto utkáních dlouhodobější šanci a v soutěži se otrkat,“ odůvodnil střídání Libor Vaněček.

Gól Humpolce: 5. Tomovič. Poločas: 1:1. Humpolec: Novotný - Dalík (55. Tesař), Vincenc, Málek, Šilpoch (56. Beneš) - Tomovič, Skryja, Prokop, Křípal- Pech (61. Soljak), Kratochvíl.