Moravské Budějovice přivítají v třebíčském derby juniorku HFK a Humpolec odehraje utkání 17. kola s Hartvíkovicemi, které bylo přerušeno z důvodu bouřky a silného krupobití.

Humpolecký celek se o víkendu opět naladil na vítěznou vlnu, když vysoko porazil Okříšky (5:1). Navíc se díky zaváhání lídra z Pelhřimova může v případě výhry vrátit do čela tabulky.

„Motivace to je určitě, ale záleží, jak s ní mladí kluci naloží,“ upozorňuje kouč Josef Soural, který doufá, že sestavu poskládá dobře. „Otazník visí nad Davidem Holoubkem, který si dělá trenérskou profi-licenci, a uvidíme, jestli se dá do kupy Jirka Hes.“ Až na tyto výjimky by měl být Humpolec kompletní.
Dokonce s žádnou absencí nepočítá protivník na hartvíkovické lavičce Karel Kolesa. „Měli bychom být všichni.“

Oba trenéři také velmi dobře znají soupeřovy přednosti. Na straně Hartvíkovic je to především ofenziva. „Už to není jako před několika lety, kdy se Hartvíkovice pyšnily neprostupnou obranou. Teď je to obráceně, jejich předností je hra směrem dopředu. Tu musíme udržet a nenechat je vstřelit první branku,“ je si vědom Soural, který by byl rád, kdyby se průběh odehraného prvního poločasu opakoval.

„Vedli jsme, takže by to bylo fajn. Myslím, že by to mohl být podobný obraz hry. Čtrnáct dní je krátká doba na to, aby se týmy nějak razantně změnily.“ Jediné, co se trošičku změnilo v kabině Humpoleckých, je nálada.

„Naladili jsme se na vítěznou vlnu a chceme doma vyhrát,“ uznal. Hartvíkovický Karel Kolesa prý bude chtít pohlídat hlavně ostrostřelce Staňka, který se po zranění vrátil do humpolecké sestavy. „Posílil jim ofenzivu. Musíme si dát pozor hlavně na jejich standardky, které jsou hodně nebezpečné.“

Momentálně čtvrtý tým tabulky chce svému soupeři znepříjemnit život a urvat nějaké body. „Zápas bereme jako každý jiný, jak dopadne, se uvidí po zápase. Rozhodně nechceme prohrát.“ dodal. Výkop je stanoven na 17.30.