Pelhřimov poprvé na jaře body tratil. V duelu s Moravskými Budějovicemi měl sice zřetelně navrch, ale nedokázal proměnit šance.

Šancí bylo dost, střelcům chyběl klid

Pelhřimov si očividně vybral slabší chvíli. Prohra s Moravskými Budějovicemi přišla po třech vítězstvích. Kdyby se hrál zápas na krásu, hosté by rozhodně nebodovali, ale byli to oni, kdo dokázali dát gól. Domácí se střelecky neprosadili, i když měli šancí více než dostatek.

„Soupeř hrál antifotbal, bránil v deseti, polehával na hřišti, ale na to se vymlouvat nemůžeme,“ začal pozápasové hodnocení kouč Jiří Cerhan a dodal: „Chyba byla v našich hráčích, nedokázali jsme proměnit šance. Proč? To nedokáži říci. Koncovku trénujeme, asi střelcům tentokrát chyběl při zakončení klid. To byste se musel zeptat jich, já jim do hlav nevidím.“

Zápas rozhodla standardní situace, kterou Moravské Budějovice vyřešily na jedničku. Zpětnou přihrávku na rozeběhnutého beka čekal jen málokdo. „Hráči byli přesvědčeni, že bude následovat centr do šestnáctky. V tomhle nás soupeř zaskočil. Chybou bylo, že jsme nedokázali střelu zablokovat, hráčů jsme tam na to měli dost,“ je přesvědčen Jiří Cerhan.

Ten s odstupem čtyřiadvaceti hodin už zklamání z prohry přece jen vstřebal a myslí na další zápasy: „Nic katastrofálního se nestalo, prohrát jsme jednou museli. Jedeme dál,“ burcuje tým, aby nepropadal skepsi.

Potrestali chyby, na optimismus je brzy

Humpolec nasázel Okříškám ve velice ofenzivně laděné partii pět branek. „Soupeř vsadil na útočnou kartu a doplatil na to. Nám se dařilo, navíc jsme potrestali chyby,“ okomentoval zápas trenér Humpolce Josef Soural.

Pro něj musí být podobná utkání balzámem na duši. Jeho svěřenci v přípravě tápali, což platilo i o startu do jarní části krajského přeboru. Teď ale vyhráli dva zápasy za sebou: „Nevím, jestli po utkáních v Havlíčkově Brodě a doma s Okříškami můžeme už hovořit o konci herní krize, ale dobrý pocit mám. Na nějaké závěry je však brzy. Teď nás čekají silné Hartvíkovice a pořádnou prověrkou budou po výhře v Pelhřimově také Moravské Budějovice. Pak se teprve uvidí, jak na tom ve skutečnosti jsme,“ nepředbíhá vývoji soutěže Josef Soural.