Pelhřimov bude pozici lídra tabulky hájit v duelu s M. Budějovicemi, pod Orlíkem se představí Okříšky.

Pro zisk bodů vede cesta po křídlech

Pelhřimov sní divizní sen a nutno říci, že vzhledem k dosavadnímu jarnímu působení na hřišti zcela oprávněně. Poradil si s Humpolcem, doma i v oslabení s Havlíčkovým Brodem a minulý týden otočil zápas v Okříškách. Navíc svěřenci trenéra Jiřího Cerhana kromě bodů předvádějí také atraktivní fotbal. To vše musí být pro v tabulce jedenácté Moravské Budějovice velkým strašákem. „Nepředpokládám, že by soupeř vsadil na ofenzivní hru. Spíše nás čeká boj se zahuštěnou obranou. Herním stylem to bude podobný tým jako Okříšky. Musíme se připravit na vysoké, důrazné hráče,“ předpovídá kouč prvního týmu tabulky.

Ten přiznává, že pro jeho tým nebude boj s kompaktním obranným valem soupeře zrovna oblíbeným šálkem čaje, ale recept zná: „Musíme maximálně využít rychlosti našich hráčů v křídelních prostorech. Když soupeře roztáhneme do šířky, získáme v šestnáctce víc prostoru. Důležité bude pokoušet se o střelbu ze střední vzdálenosti a také si dobře poradit se standardními situacemi.“

Na marodce jsou stále opory Vacek s Martinem Moravcem, zdravotní potíže donedávna sužovaly Kmocha a Martínka. Ti už by však měli být připraveni zasáhnout do zápasu jako střídající hráči.

Obránce Hes má potíže s kotníkem

Humpolec se v minulém kole dočkal prvního jarního vítězství. Po zisku tří bodů na hřišti Havlíčkova Brodu vybojoval druhou příčku v tabulce. Zítra přivítá sice až dvanácté Okříšky, ale vzhledem k momentální formě se dá jen těžko říci, zda bude v zápase favoritem.

Trenér Humpolce Josef Soural tuto roli ale s jistými výhradami přijímá: „Je sice pravda, že naše výkony zatím nejsou optimální a Okříšky byly na podzim jedním ze soupeřů, který nás dokázal porazit. Nicméně už jen při pohledu do tabulky se za favorita musíme považovat. Naším cílem musí být vítězství.“

Potěšitelným faktem je, že u výhry v Havlíčkově Brodě asistoval coby střídající hráč uzdravený kanonýr Lukáš Staněk. Ten už by mohl nyní nastoupit v základní sestavě. „Zdůrazňovat, že je pro nás klíčovým hráčem, by asi bylo zbytečné. Ještě si s ním chci promluvit, ale týden trénuje bez jakéhokoliv omezení, takže jsem přesvědčen, že by zápasové zatížení už mohl zvládnout,“ zastává názor Josef Soural, který má však jiné starosti.

Zdravotní potíže má obránce Hes, kterého trápí zranění kotníku. Start v zápase je nejistý, rozhodne se zřejmě na poslední chvíli. „Pokud by nenastoupil, bylo by to pro nás určitě citelné oslabení. Jirka Hes sice hraje na postu, kde bychom ho dokázali nahradit, ale pro tým je důležitý i v jiném směru. Jedná se o motivátora, hráče, který dokáže strhnout svou bojovností a poctivou prací ostatní k dobrému výkonu ve chvílích, kdy se nedaří,“ zdůraznil přednosti pravého beka Josef Soural.