TŘEBÍČ – HUMPOLEC 5:0

Třebíč se netají druholigovými ambicemi. Drobné zranění kapitána Farky těsně před zápasem bylo jen slabým odvarem toho, co humpolecké fotbalisty na trávníku čekalo. Útočné akce se od začátku přelévaly od branky k brance, ačkoliv ty domácí byly nebezpečnější. V 6. minutě skončila tutovka Třebíče střelou nad břevno, o chvíli později se zaskvěl Páša. Následně zahrozili i hosté, ovšem střela Sadského byla zblokována.

Bezbrankové skore změnilo svou podobu ve 34. minutě, kdy Svoboda nadvakrát protlačil míč do sítě. Navíc Humpolec inkasoval gól do šatny, což zbytek zápasu do značné míry ovlivnilo. V 55. minutě ztratil míč na soupeřově polovině Vavroušek, což trestal nejlepší střelec celé soutěže Florián, čtvrtá branka padla po slalomu Tůmy přes čtyři hráče. Chyba stála u zrodu pátého gólu Třebíče v 70. minutě. Pár minut před koncem nastřelil asi nejlepší hráč hostů Novák spojnici břevna a tyče.

„I když nás rozhodila zranění, určitě máme tým, který dokáže odehrát lepší utkání. Jediní, kdo snesou přísnější měřítko, byli Páša a Novák, zbytek týmu propadl. Vůbec nechápu některé hráče, kteří v zimě dobrovolně podepsali přestupní lístky a po dvou až třech trénincích a jednom zápase skončili. Do hlavy kluků nevidím, ale já po takovém zápase přemýšlím o smyslu své trenérské práce,“ uvedl hodně zklamaný trenér Humpolce Libor Vaněček.

Góly: Svoboda, Kostelecký, Florián, Tůma, Palát. Poločas: 2:0. Humpolec: Páša – Krejčí (15. Vavroušek), Farka, Sobotka (46. Vincenc), Honzárek – Štecher, Kalivoda, Kříženecký, O. Sadský – Novák (80. Kratochvíl), Trecha (46. Havel).

TŘEBÍČ – HUMPOLEC 8:0

Začátek utkání vůbec nevypadal na obrovský propadák, ale Humpolec udržel krok se soupeřem jen čtvrt hodiny. V této světlé chvíli trefil Tomovič tyč. Pak ale následovala pětiminutovka jako z hororu a tři inkasované branky rozhodly o osudu utkání. Zápas se pak dohrával víceméně z povinnosti, hosté se jen bránili. Většímu debaklu zabránil výborný výkon L. Novotného a obětavého J. Vincence.

„K utkání nemám co říci, většina hráčů zaostávala ve všech herních činnostech. Zní to velice smutně, ale výsledek je pro nás ještě milosrdný,“ prohlásil Libor Vaněček, trenér Humpolce.

Góly: Válek 3, Chalupa, Texl, Benda, Malý, Svoboda. Poločas: 3:0. Humpolec: Novotný – Dalík, Vincenc, Tesař, Málek – Tomovič (55. Žatečka), Křípal, M. Sadský (40. D. Maršík), Šilpoch – Kratochvíl, Pech.