Rezerva Pelhřimova tápe, ani ve třetím zápase nedokázala zvítězit

Pelhřimovsko - Dvě derby Pelhřimovska byla na programu třetího jarního kola fotbalové I. B třídy. Zatímco juniorka Humpolce bez větších potíží doma přehrála Černovice, Pelhřimov B své fanoušky nepotěšil. S Budíkovem se rozešel nerozhodně a vzhledem k průběhu utkání mohl být ještě rád.

14.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

POČÁTKY – TIS 2:1

Hosté i přes prohru nechali v Počátkávch dobrý dojem, ale fotbal se na krásu nehraje. To se potvrdilo hned v úvodu. Tis během pěti minut spálil tři dobré šance, takže přišla odpověď domácích. Král kolmou přihrávkou vysunul D. Dederu, ten na sebe vytáhl brankáře a centrem vybídl ke skorování svého bratra Tomáše. Hosté po přestávce přidali, ale byli to domácí, kdo jásal. Po centru Kozelka se v 53. minutě prosadil D. Dedera. Tis snížil čtvrt hodiny před koncem, ovšem i přes tlak v závěru vyrovnat nedokázal.
Góly: 8. T. Dedera, 53. D. Dedera – 75. Zezulák. Rozhodčí: Jůn. ŽK: 4:5. ČK: 0:1 (90. Kozlík). Diváci: 110. Poločas: 1:0. Počátky: Matula – Plášil, Háva (46. M. Burza ml.), Fujerik, Kopečný, Král (88. Ištok), Vlček, Kozelek, T. Dedera, D. Dedera, M. Tesař (66. Šatara).⋌ (krl)

PELHŘIMOV B – BUDÍKOV 1:1
Hosté vstoupili do zápasu nebojácně a v úvodních dvaceti minutách měli jasně navrch. Po centru Janáka mířil Vodrážka do tyče. Pelhřimov hru poté vyrovnal, ale i přes několik střeleckých pokusů skorem do přestávky nepohnul. Také úvod druhého poločasu měli lepší Budíkovští. Tutovku spálil Marousek, T. Bláha dvakrát mířil do břevna a Pokorný trefil tyč. Když viděl červenou kartu Jan Kmoch, nevypadalo to s Pelhřimovem dobře. Paradoxně v této chvíli udeřili domácí. Po přihrávce Hovorky se samostatnou akcí prosadil Jiří Kmoch. Hosté však svůj boj nevzdali. V 80. minutě do rozhozené obrany naběhl Marousek a přesnou střelou k tyči zaslouženě srovnal skore.
Branky: 71. Jiří Kmoch – 80. Marousek. Rozhodčí: Fajfr. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (64. Jan Kmoch). Diváci: 50. Poločas: 0:0. Pelhřimov B: M. Dvořák – Hrnčíř, M. Blažek, Heřmánek, R. Hejda (66. Hurda), A. Hejda (55. Zabloudil), Jan Kmoch, Čmucha, Pavouk, Hovorka, Jiří Kmoch. Budíkov: M. Bláha – M. Vodrážka, T. Bláha, Bleha, Pokorný, V. Vodrážka, Wallisch, Janák, Marousek, P. Žáček (46. F. Žáček), Smereka (90. Novák).⋌ (nvk)

HUMPOLEC B – ČERNOVICE 2:0
V prvním poločase měli převahu pohyblivější domácí, jejich útočné výpady korunoval góly A. Beránek. Nejprve zblízka dorazil do sítě střílený centr Kameše, ve 22. minutě těžil z kolmé přihrávky Jiráka. Po přestávce Černovice vyvinuly snahu o korekci výsledku, vyrovnaly hru a dostaly se do několika šancí. Padrnose však překonat nedokázaly. Podobně si však vedli humpolečtí střelci v závěru, kdy už měl opět hru pod kontrolou domácí tým.
Góly: 16. a 22. A. Beránek. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Humpolec B: Padrnos – Tesař, Metál, Kameš, Svoboda, Machyán, Zdeněk Štěpán (56. Časar), Alenka, Jirák, Kopic (75. Chlád), A. Beránek (46. Bláha). Černovice: Janák – Bíro, Kohout, Pěnka, Bohuslavický, Z. Paďourek, Maštalíř, Šimek, Hadrava, Kubů, Hubáček. ⋌(ibr)

LÍPA - ČEJOV 5:2
Domácí začali slibně, již v 8. minutě Souček posadil centr na hlavu Sedláka a ten dostal Lípu do vedení. Ve 20. minutě odstoupil po zranění domácí Kučírek, o chvíli později Prostřední odmítl gólovou tutovku. Jediné chyby lipské obrany využili hosté k vyrovnání na 1:1. Krátce před pauzou ovšem Bouchner ideálně uvolnil Havla a Lípa opět vedla. Hned na začátku druhého poločasu dal Miklis uklidňující branku na 3:1 a když brzo potom po samostatné akci znovu Miklis zvýšil na rozdíl tří gólů, poslední celek tabulky rezignoval.
Góly: 47. a 56. Miklis, 8. a 58. Sedlák, 40. Havel - 30. a 81. Krpálek. Rozhodčí: Slíž. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Čejov: J. Kubát - Šlechta, Moravec, Neuber, Josef Svoboda, Krbek (46. Tománek), Jaroslav Svoboda, Čeleda (70. Mráček), Doležal, Chlád (80. Novák), Krpálek.