Velký podíl na tom, že Speřice vydržely na špici má okresní derby. Duel mezi Pacovem a Ústrašínem skončil nerozhodně.

Ústrašínu chybělo  k vítězství málo

Okresní derby mezi Pacovem a Ústrašínem přineslo dělbu bodů. Z nerozhodného výsledku museli mít více radosti Pacovští. Ti sice měli po celý zápas mírnou převahu, ale vyrovnání se dočkali doslova v hodině dvanácté.

„Nebudu zastírat, že jsme měli v plánu získat tři body. Utkání se však pro nás dobře nevyvíjelo, proto musíme brát i bod. Navíc jsme nepředvedli nijak zářnou hru. Ještě do poločasu jsme si dokázali vytvořit šance, po přestávce už to bylo horší,“ prohlásil slovenský kouč Pacova Jozef Lehocký. Potíže Pacova v rozehrávce se daly očekávat. Podzimní motory týmu Očipka s Kolacím už v kádru nejsou, bratři Grombířové jsou sice bezesporu kvalitní fotbalisté, ale neabsolvovali v Sovově městě zimní přípravu: „Očipka s Kolacím jsou pro nás opravdu těžko nahraditelní, protože se jednalo o zkušené fotbalisty. Vyměnili jsme osu týmu a chvíli nám bude trvat, než se sehrajeme. Vinit nově příchozí hráče z našich problémů v tomto zápase ale odmítám,“ zastal se nových členů mužstva Jozef Lehocký.

Smíšené pocity měl po utkání Radek Klap. Jeho Ústrašín získal cenný bod, ale ještě pár minut před konečným hvizdem sahal po všech třech: „Mohli jsme sice vyhrát, ale bod bereme. Pacov posílil, takže jsme tam odjížděli trochu s obavami. Chyběli nám Pavel Běloch a Martin Rod, ovšem tým se semkl a navíc nám hodně pomohl vstřelený gól. Myslím si, že jsme Pacov zaskočili a nadělali mu hodně potíží,“ zhodnotil zápas trenér Radek Klap.

Ves zlomil Vaněk

Kamenice položila důležitý základ možné záchraně v I. A třídě. Vítězstvím nad Dlouhou Vsí se sice poslední příčky v tabulce nezbavila, přesto je konečné skore 4:1 velmi příznivé. Zvláště, když domácí mohli vyhrát i větším rozdílem. „Měli jsme skutečně šancí na dva zápasy,“ začal své hodnocení trenér Vlastimil Machoň a pokračoval: „V prvním poločase jsme naši převahu moc nevyjádřili. Vedení 2:1 dění na hřišti moc neodpovídalo.“

Naštěstí Kamenice po přestávce ještě přidala. „Rozhodující byl třetí gól Vaňka. Udělal to parádně, prošel od lajny do vápna a bombou rozhodl. Soupeř se pak složil. Mě hodně těší, že jsme vydrželi už druhý zápas za sebou hrát naplno celých devadesát minut. Soupeř nám fyzicky nestačil,“ uvedl trenér SlovanuVlastimil Machoň.

Vlček hodně chybí

Speřice udržely první příčku v tabulce. Stalo se tak i přes prohru v Přibyslavi v poměru 1:0. „Ačkoliv jsme prohráli, nejsem nespokojen. Na rozdíl od minulého utkání jsem viděl herní zlepšení, bylo tam více bojovnosti. Když k tomu přičtu fakt, že tři hráči nastoupili se zdravotními problémy, nebylo to z naší strany vůbec špatné,“ glosoval zápas trenér Dálnice Pavel Žatečka. Ten samozřejmě našel i negativum: „Nezvládli jsme začátek, ale ve druhém poločase jsme podle mého názoru byli lepší. Bohužel při zakončení nám tam chybí hráč typu Míry Vlčka. Nemáme teď vysoké hráče, nejsme tak důrazní.“

Nosy nahoře

Žirovnice dobrý první jarní počin, kterým bylo vítězství nad Ústrašínem vzápětí znehodnotila. Na vlastním hřišti přenechala všechny body sotva průměrným Štokům. „Bohužel se potvrdilo, čeho jsem se obával. Po výhře nad Ústrašínem byli hráči moc nahoře, pozoroval jsem to hlavně na pátečním tréninku. V zápase na nás pak dolehla křeč. Štoky se zakopaly a nám hra do plných nesvědčí. Bylo to utkání o marném boji s jejich obranou a brankářem,“ prohlásil na téma nepovedeného duelu kouč Slavoje Jiří Vodáček.

Ten věří, že porážka v úvodu jarní části může mít i příznivý efekt: „Teď jsme zase dole, jsem přesvědčen, že si to všichni uvědomí a budou o to více bojovat.“