Ústrašín za pár dnů zažije premiéru v I. A třídě. Cítíte se být připraveni, máte dostatečně kvalitní tým, abyste ve vyšší soutěži obstáli?

To můžeme jen těžko posuzovat. Já sám jsem viděl jen pár zápasů I. A třídy a podle žádné velké závěry dělat nemohu. Ukáže se až po samotném začátku soutěže, první kola hodně napoví.

Hned v tom úvodním kole pocestujete na okresní derby do Budíkova. Je to přijatelný soupeř na začátek?

Soupeř pro první kolo je to výborný, jen mám strach z jejich hřiště. Nebudeme si nic namlouvat, ale z átřídních hřišť je to budíkovské asi nejhorší. Pro domácí je hřiště naopak výhodou, umí na něm zahrát. Proto jsou zápasy v Budíkově hodně nevyzpytatelné, na jaře tam ztratilo body dost favoritů.

Naznačil jste důležitost prvních kol. Máte v hlavě nějakou bodovou kalkulaci?

Po zápase s Budíkovem hostíme Habry, což je další z těch lehčích soupeřů. V I. B třídě jsme je měli ve skupině, doma jsme s nimi prohráli, venku vyhráli, takže uvidíme. Potřebovali bychom v úvodních dvou kolech získat čtyři body, pak by to bylo dobré.

Po postupu do vyšší soutěže řada týmů mění styl hry. Jak to bude u vás?

Minimálně venku zůstaneme u našeho osvědčeného stylu hry. Budeme se spoléhat na zabezpečenou obranu a rychlé brejky. Ověřili jsme si, že řada soupeřů má s tím potíže. Jen doufám, že se nám budou vyhýbat zranění, protože to byla hlavní příčina horších výsledků v závěru loňské sezony.

Možná trochu proti očekávání jste byli zařazeni do skupiny A. Považujete to za výhodu?

Je to veliká výhoda. Měl jsem strach, že budeme zařazeni do skupiny B, která je podle mého soudu o poznání silnější. Tady máme i kratší cestovní vzdálenosti, všechny tři další týmy z Pelhřimovska hrají společně s námi.

Každý tým v každé soutěži má své derby. Zápas, na který se těší. Předpokládám, že na ten váš dojde, až se na druhou stranu hřiště postaví kamenický Slovan. . .

S Kamenicí hrajeme hodně přátelská utkání a dá se říci, že se známe prakticky nazpaměť. Určitě to bude opět zajímavé utkání. Těším se na něj, protože když si vzpomenu na nedávné turnajové finále, tak to byl opravdu velmi dobrý fotbal od obou týmů. Pikantní pro nás bude i zápas s Budíkovem. Z minulosti mu máme co vracet. Ještě v I. B třídě jsme u nich byli očividně lepší, ale prohráli jsme 2:1, když jsme dostali góly z trestných kopů.