V Pelhřimově jste působil dva roky v dorostu. Jak na ty roky vzpomínáte?

Vzpomínky jsou jen ty nejlepší. V Pelhřimově se tou dobou hrála druhá liga, měli jsme kvalitní tým a také parta hráčů byla výborná.

V Třeboni jste to dotáhl až do divize. Jak se to semlelo, že jste rozhodl k návratu do Pelhřimova?

V Třeboni se skládá úplně nový tým. Je tam velký přetlak hráčů, přišli hodně kvalitní fotbalisté hlavně z Českých Budějovic i odjinud, takže jsem stál před možností vybrat si tým, kde budu nějaký čas hostovat. Oslovil mě Pelhřimova na jeho nabídku jsem kývl.

Při tom kývnutí sehrálo nějakou roli vaše působení v klubu v dorosteneckých letech?

Při rozhodování to byl důležitý faktor. Věděl jsem, že půjdu do známého prostředí a také tu znám lidi, kteří se kolem fotbalu točí. Hlavně Josef Janů a Zdeněk Pahr jsou moji známí už z dorosteneckého věku.

Jsou v současném kádru Spartaku hráči, s nimiž jste hrál druhou dorosteneckou ligu?

Pár se jich tam najde. Hodně jsem hrál hlavně s Jirkou Smrčkou, v mladším dorostu jsem se potkával s Tomášem Mácou a Danem Krtkem. To je ale všechno, zbytek týmů už z Pelhřimova vymizel.

S týmem jste se začal připravovat relativně nedávno, přesto troufnete si odhadnout jeho kvality?

Jak jsem měl možnost pozorovat, přijde mi, že tým je docela slušně postavený a že určitou kvalitu má. Na druhou stranu mi toho první zápas proti Čejovu moc nenapověděl, rozdíl dvou tříd byl hodně znát. Přesto jsem přesvědčen, že budeme hrát v horní polovině tabulky.

Trenér vás hodně chválil, zdá se, že s vámi počítá do základu. I vy máte stejný pocit?

Jestli budu v základu, o tom mohu v této chvíli jen spekulovat. Udělám ale vše proto, abych tam byl. Budu se snažit získat důvěru trenéra.