Žirovnice změří síly s divizním Pelhřimovem (o zápasu píšeme na jiné straně – pozn. aut), Humpolec hostí taktéž divizní Polnou. Slabšího soupeře na konec přípravy zvolil Pacov.

Přibyl v obraně

I když trenér Pacova Ladislav Táborský před týdnem avizoval, že na generálku by měl mít kompletní tým, není tomu tak. Chřipka mezi jeho svěřenci řádí dál. „Je to o trochu lepší, přesto nám pořád bude chybět dost hráčů,“ postěžoval si kouč.

Zápas na hřišti Sokola Sezimovo Ústí tak nebude generálkou v pravém slova smyslu. „Samozřejmě už se mi rodí v hlavě sestava pro první mistrovské utkání a když ji porovnám s těmi hráči, které budu mít k dispozici, pak musím říci, že bude podobná jen tak ze sedmdesáti procent,“ nezastírá Táborský, který ale i tak má pro své svěřence řadu úkolů: „Už budeme zkoušet některé taktické varianty pro zápas s Havlíčkovým Brodem,“ vysvětlil.

Jednou z nich je zařazení útočníka Přibyla na kraj obrany. „Uvažuji o tom. Nutí mě k tomu zranění Stejskala, takže Přibyl si beka na poločas vyzkouší,“ potvrdil Táborský.

Test zadních řad

Humpolec po Vrchovině okusí dalšího divizního soupeře, poslední přípravné utkání sehraje dnes proti Polné. Pro domácí to bude hlavně prověrka divizních schopností. „Lze to tak chápat. Momentálně nás tlačí hlavně hra zadních řad, což ukázal zápas proti Vrchovině. Teď se ukáže, zda jsme se z něj poučili,“ vysvětlil hlavní záměr generálky trenér Josef Soural.

Otázkou je, zda jeho tým nastoupí kompletní. Celý týden totiž netrénoval Nepovím a otazník se vznášel i nad startem Jeřábka. Pokud by tito dva hráči nemohli hrát, byl by Soural nucen k určitým improvizacím na postu středních záložníků. „Mám několik variant. Kříženecký je mladý, ale měl by si s úlohou režiséra hry poradit, nabízí se i stažení Čiháka do zálohy,“ předestřel varianty trenér.