Juniorka Humpolce nově pod trenérským vedením Imricha Brdečky s přehledem porazila účastníka Poutník ligy Plačkov. Hůře už se vedlo Speřicím.

Ty v Humpolci nestačily na podzimní štiku I. B třídy Horní Cerekev. Odpočíval Pelhřimov B, který v generálce na mistrovské boje změří síly s Košeticemi.

HUMPOLEC B – PLAČKOV 5:1
Rozdíl dvou tříd byl znát od samého začátku, ale dvacet minut se skóre neměnilo. „Plačkov dobře bránil a měl i trochu štěstí. Pak se ale v rozmezí pěti minut dvakrát trefil Svoboda,“ popsal zdolávání houževnatého protivníka trenér humpolecké juniorky Imrich Brdečka.

Do přestávky domácí zvýšili na 3:0 a i když Plačkov stihl snížit, jednoznačný scénář zápasu už neodvrátil. Ve druhém poločase už se hrálo prakticky výhradně jen na jednu branku.

Góly Humpolce B: Svoboda 2, Novák, Málek, Páša. Poločas: 3:1. Humpolec B: Krupička – Krejčí, Svoboda, Hájek (60. Páša), Metál (46. Ehrlich) – Beránek, Brdečka (46. Skryja), Jirák, Málek – Novák, Smereka.

SPEŘICE – H. CEREKEV 0:2
Na hřišti s umělou trávou v Humpolci se zrodil překvapivý výsledek. V prvním poločase byl aktivnější účastník I. A třídy. „Bohužel jsme ale byli v koncovce bezzubí,“ přiznal trenér Speřic Pavel Žatečka. Jediný gól tak zaznamenal z brejku cerekvický Zelenka.

Po přestávce špatný den favorita pokračoval. „Bylo to ještě horší. Vystřídal jsem čtyři hráče a když šel dolů Pavel Štěpán, zmizelo jakékoliv ohrožení branky soupeře. Hráli jsme hodně špatně,“ uznal Žatečka. Nebylo divu. Horní Cerekev ve druhé půli hru zcela vyrovnala a po centru ze strany její vítězství pojistil Růžek.

V táboře účastníka I. B třídy tak panovala spokojenost. „Je to příjemný výsledek, věřím, že klukům dodá sebevědomí. Nehodlám ho ale přeceňovat. V prvním poločase jsme měli štěstí, soupeř byl lepší. Po přestávce už ani jeden ze soupeřů nehrál v plné síle,“ uvedl kouč vítězů Jiří Mezera. Přesto si neodpustil jednu pochvalu. „Hodně nás podržel brankář Faltýnek, který se vrací do týmu.“

Góly: Zelenka, Růžek. Poločas: 0:1. Speřice: M. Němec – Čermák, R. Němec, Holenda, Huňáček, Sadský, Alenka, Štěpánek, Jůzl, Nenadál, Štěpán. Střídali: Vávra, Holoubek, Sávi, Strnad. Horní Cerekev: Faltýnek – Staněk, Švec, Šetek, Vondráček – Havel, Kůta, Zelenka, Koten, Serbus – Růžek. Střídali J. Plachý, L. Chadim, Cimler, Koubek.