Kamenice vyhrála v Lučici, hattrickem se blýskl Martin Strašík

Pelhřimovsko – Druhé jarní kolo fotbalové I. B třídy přineslo cenné bodové importy pro Kamenici nad Lipou a Černovice.

2.4.2012 1

Fotbal - ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Slovan se tak dostal do hry o čelo tabulky, když v odvetách ještě neinkasoval, Černovice zase posílily naději na záchranu. Na programu bylo i derby Pelhřimovska, v němž Horní Cerekev přehrála Budíkov v poměru 4:2.

Ta o vítězství rozhodla čtyřmi góly v prvním poločase. Čtyřikrát se trefily i Košetice a byla z toho jasná výhra nad Kožlím. Radost mají v Pacově, jejíž juniorce vystřelil tři body v samém závěru Jan Vlach.

KOŠETICE – KOŽLÍ 4:0
V Košeticích bylo k vidění kvalitní utkání, ve kterém měli domácí mírnou převahu. Obě mužstva sázela na pozornou obranu, takže šancí bylo v prvním poločase pomálu. Prosadit se dokázal pouze Kubů, když dorazil míč do sítě po chybě gólmana Vrány. Druhý poločas začal za převahy hostů a domácí se dlouhé minuty jen bránili. Zvrat přišel až v 62. minutě, kdy A. Vejsada zvýšil po rohovém kopu na 2:0. Od této chvíle byli Košetičtí pány na hřišti a přidali další dvě branky. V 67. minutě se prosadil střelou ze šestnáctky T. Vejssada a skóre uzavřel v 82. minutě svou druhou trefou A. Vejsada.

Góly: 62. a 82. A. Vejsada, 14. Kubů, 67. T. Vejsada. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Košetice: Holan – A. Vejsada, Kubů, T. Vejsada, Kadlec, Mazanec, Šoula (82. S. Bystričan), Suk, Sovka, Lhota, Vlk (70. P. Bystričan).

PACOV B – H. BOROVÁ 1:0
V Pacově se hrál neurovaný fotbal, proto nebylo divu, že dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu. Šancí se obě strany vytvořily minimum. Domácím se vyplatilo, že bojovali až do samého konce. Při jedné z posledních akcí poslal centr do šestnáctky J. Kuran, hlavou jej prodloužil do skrumáže Praveček. V ní se nejlépe zorientoval Jan Vlach a rozhodl zápas.

Gól: 90. Jan Vlach. Rozhodčí: Burza. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Pacov B: Jíša – J. Kuran, T. Kuran, Praveček, Pavelec, Podolský (55. Z. Rybčák), Jakub Vlk (78. Jan Přibyl), J. Kerouš, Kabíček – Jan Vlach, L. Rybčák. ⋌(tej)

H. CEREKEV – BUDÍKOV 4:2
Za sychravého počasí se hrál jen průměrný fotbal. První poločas opanovali domácí, které dostal už ve 4. minutě do vedení Růžek. Tentýž hráč se prosadil i ve 24. minutě, kdy se ujala jeho střela ze dvaceti metrů. Krátce před přestávkou se mezi střelce zapsali i Mezera a Serbus, takže Horní Cerekev šla do kabin s luxusním vedením. Po změně stran se karta otočila. Aktivnější byli hosté, kteří hráli po větru, a zásluhou střelecky disponovaného Kavky se dočkali alespoň snížení.

Góly: 4. a 24. Růžek, 40. Mezera, 44. Serbus – 51. a 70. Kavka. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 4:0. Horní Cerekev: Soukup – Šetek, Staněk, Plachý, Mezera (46. Chadim), Vondráček, Zelenka (46. Koten), Kůta, Havel, Růžek, Serbus. Budíkov: M. Bláha – Vodrážka, Haman, Páša, Prchal, Prokop, F. Žáček, Wallisch, Trecha, Grant (10. Šedivý), Kavka.

LUČICE – KAMENICE N. L. 0:4
Utkání v Lučici poznamenaly dvě rychlé branky po školáckých chybách domácího mužstva. Skóre otevřel už ve druhé minutě Strašík, když vystihl malou domů a pohodlně zavěsil. O tři minuty později domácí gólman Šimánek v rozehrávce trefil stopera, od něhož se míč dostal k volnému Strašíkovi a ten se před odkrytou brankou nemýlil ani napodruhé.

Tempo hry začali diktovat hráči Kamenice a ještě do přestávky zvýšili svůj náskok. Po rohovém kopu se střelou z první přesně do šibenice trefil Kašparec. Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji a začali si vypracovávat šance. Ani ty vyložené však nedokázali proměnit, takže přišel čtvrtý trest. Střelec Strašík dovršil z penalty hattrick.

Góly: 2., 5. a 70. Strašík (třetí PK), 40. Kašparec. Rozhodčí: Slíž. ŽK: 2:1. Diváci: 20. Kamenice n. L.: Votápek – D. Pelc, Novák, Halada, Kušta, R. Pelc, Zahradník, Šuranský, Kašparec, Spěváček, Strašík.

TIS – ČERNOVICE 2:5
Utkání ovlivnilo počasí, foukal vítr a chumelilo. „Postrádal jsem chuť do hry a bojovnost,“ prozradil trenér Tisu Marek Kozlík. Domácí už v 6. minutě prohrávali o dvě branky, když se trefili Elsner a  Stark. Tis sice do 18. minuty srovnal Vackem a Krajíčkem, ale to bylo z jeho strany vše. Hosté do poločasu ještě přidali branku na 2:3. Po změně stran sice domácí hráli po větru, ale zklamali střelecky. Černovice hrozily z brejků a dva proměnily. Podruhé se trefil Elsner a konečnou podobu výsledku dal Míka.

Góly: 10. M. Vacek, 18. Krajíček – 3. a 69. Elsner, 6. Stark, 34. Pěnka, 81. Míka. Rozhodčí: Bělský. Poločas: 2:3. Černovice: Vošahlík – Kohout (80. Míka), Pěnka (72. Jůn), Grombíř, Scheufler, Kučera, Paclík, Hadrava, P. Maštalíř, Elsner, Stark (58. D. Maštalíř).