Tohle derby o Hamburk má prostě všechno. Jubilejní 110. vzájemný střet byl obzvlášť výbušný, nejen kvůli desítky let trvající rivalitě. Teď šlo o mnohem víc než jen o dominanci nad přístavním městem.

HSV totiž touží po návratu do Bundesligy, jenže o postupu do nejvyšší německé ligy sní i borci ze St. Pauli. Oba rivalové se přetahují o první místo, které drží „Kiezkicker“ o tři body před Hamburkem. A páteční derby na tom nic nezměnilo. Tradiční hit skončil remízou 2:2.

Místo vymazání ztráty může být HSV rád za bod. Čáru přes rozpočet jim totiž udělal jejich brankář Daniel Heuer Fernandes, který si dal šokující vlastní gól, po kterém St. Pauli vedlo už 2:0.

Mohl za to drn

Jak se bizarní moment zrodil. Brankář Fernandes rozehrál nakrátko na Stephana Ambrosiuse, který vzápětí přihrál na Guilherme Ramos. Domácí začali napadat, Portugalec Ramos chtěl vrátit míč zpět svému krajanovi v brance, jenže Fernandes si naběhl jinam a přihrávka se změnila v nechtěnou střelu na branku.

Brankář Fernandes si dal v derby St. Pauli s Hamburkem SV šílený vlastní gól:

| Video: Youtube

Míč by se pravděpodobně neskončil v brance, ale gólman Fernandes nechtěl riskovat a dovršil tak scénu zkázy komickým vlastňákem. Míč se totiž odrazil od drnu a Fernandes místo odkopu napálil merunu vší silou pod břevno.

Naprosto šílený vlastňák snad ještě nikdo neviděl. Nešťastník Fernandes byl pro smíchu a jeho neuvěřitelným kiksem se teď baví celý svět.

Fernandes by se v tu chvíli nejradši propadl do země, hosty ale jeho zkrat tolik mrzet nemusel. HSV dvoubrankovou ztrátu dohnal a urval alespoň bod.