Vladimír Coufal si musel zablokovat sociální sítě. Český reprezentant čelí na internetu nadávkám a výhrůžkám smrtí kvůli tomu, že v utkání Premier League s Manchesterem United (0:3) zranil argentinskou hvězdu Lisandra Martíneze.

Fanoušci Rudých ďáblů viní Coufala z toho, že Martíneze úmyslně zranil. Do zadáka United zajel ve chvíli, když už byli oba i s míčem za postranní čárou. Coufal zalehl Martinezovi nohu a poranil mu koleno. A na několik týdnů ho připravil o fotbal.

Vladimír Coufal zranil Lisandra Martíneze:

| Video: Youtube

Coufal ztracený míč možná nemusel dohrávat, jenže to by nebyl on. Každopádně poslal klíčového zadáka Manchesteru na marodku, což se fanouškům nelíbí. Ti si na sítích neberou servítky a volí ten nejdrsnější kalibr. Parťákovi Tomáše Součka nadávají do „sovětských sr*ček…“, a dokonce mu vyhrožují zabitím. Příznivci Kladivářů se naopak Coufala zastávají, že je v tom nevinně.

Na zranění má smůlu

„Na diagnózu si musíme pár dní počkat, ale nevypadá to dobře,“ zamračil se kouč Erik ten Hag. „Je velmi smutný, velmi zklamaný. Všichni s ním soucítíme. Především je to osobní katastrofa, ale také pro tým je to špatné, protože je pro nás velmi důležitým hráčem.“

Mistr světa strávil v letošní sezoně už téměř tři měsíce na marodce. Martínez vynechal 22 zápasů. Od té doby, co se minulý měsíc vrátil do sestavy, jsou United neporaženi. Ovšem server Sky Sports upozornil, Manchester ve skutečnosti získal bez Martineze víc bodů a inkasoval méně gólů na zápas.

Pro Ten Haga je ale Martínez takřka nenahraditelný. „Kromě svých fotbalových schopností přináší i týmového ducha,“ zdůraznil kouč. V nejdůležitější části sezony se United budou muset na nějakou dobu obejít bez defenzivního pilíře, za který klub zaplatil Ajaxu přede dvěma lety téměř 60 milionů eur.

A West Ham? Ten projel další zápas, v novém roce ještě nevyhrál a pomalu vyklízí pohárové příčky. Na šestém místě Londýňany vystřídal právě Manchester. Mimochodem, kouč David Moyes zapsal 239. porážku v Premier League a tím vytvořil nový rekord. Nutno ale dodat, že zkušený Skot odkoučoval téměř sedm stovek ligových zápasů, víc jich mají už jen trenérské legendy Alex Ferguson a Arsène Wenger.