Malá Tess Dolanová na sebe upozornila po vítězném semifinále, ve kterém Angličanky porazily Švédky. Její oslavný taneček na populární hit Sweet Caroline obletěl internet. Rozkošná holčička se okamžitě stala miláčkem Britů.

Tess za své taneční kreace dostala od BBC lístky na finále ve Wembley a dokonce vystoupila v přímém přenosu v předzápasovém studiu. „Vidím to pozitivně. Cítím, že můžeme vyhrát,“ pravila důrazně. Její předpověď se nakonec vyplnila. Lvice udolaly Němky 2:1 a poprvé v historii získaly evropský titul.

Oblíbená superfanynka zažila ve Wembley nezapomenutelný kouzelný večer. Rozdávala rozhovory, fotil se s fanoušky. Od své oblíbené hráčky a hvězdy národního týmu Alessie Russoové navíc dostala podepsaný reprezentační dres. A po finále pak juchala s vítěznou trofejí.

„Jsem docela unavená, ale měla jsem velmi zábavný víkend,“ vykládala školačka. „Byla to zábava být v televizi, ale byla to asi ta nejstresovější věc, jakou jsem kdy udělala.“

Po zápase se vydala zpátky domů do Wakefieldu v hrabství West Yorkshire. Druhý den ráno už se hlásila na kempu vybraných talentů klubu Leeds United, což ale není její oblíbený klub.

„Jsem velmi nadšená, ale představa, že bych si oblékla teplákovou soupravu z Leedsu, je zvláštní. Ale je to velká příležitost. Doufám, že až budu starší, budu hrát za Manchester United a Anglii. Chci být jako Russoová nebo Tooneová,“ svěřila Tess během finále.

Kdo ví, třeba se jí sen vyplní a z nejslavnější anglické fanynky se jednou stane nejslavnější anglická fotbalistka.