Lionel Messi způsobil v „nefotbalové“ zemi fotbalový boom a hotovu mánii. Přitom když sedminásobný vítěz Zlatého míče přestoupil před sezonou do Interu Miami, celá řada expertů měla za to, že ani tenhle génius s ikonickým číslem 10 na dresu nezmění pohled běžných Američanů na nějaký „soccer“. Jenže si mýlili. Efekt Messi totiž zafungoval a celé Spojené státy už měsíc hltají kousky argentinské legendy.

Mimochodem, cena lístků na Messiho se na černém trhu šplhá až na tisíc dolarů (22 tisíc korun). Ani závratná částka ale neodradí fanoušky od toho, aby jihoamerickou modlu spatřili naživo v akci. Messi baví i nevšedními oslavami gólů, když gesty napodobuje komiksové superhrdiny z oblíbených marvelovek.

Vysněná premiéra

Messi se pod floridským sluncem rychle adaptoval. Hned jeho debut byl jak z filmového scénáře. Kapitán mistrů světa se dostal na hřiště ve druhé půli, aby ve čtvrté minutě nastavení rozhodl z přímého kopu o vítězství Miami.

Všechny góly a asistence Lionela Messiho za Miami:

| Video: Youtube

Parádní góly sází každý zápas, hned ve třech utkáních z šesti skóroval dvakrát. Naposledy se Messi podílel utěšenou brankou z dálky na vítězství 4:1 nad Philadelphií v semifinále Leagues Cupu. Svůj tým poslal do sobotního finále proti Nashvillu a pro Inter tak může získat i první trofej.

Messi v šesti zápasech nasázel devět gólů a v Miami zjistili, že plat přes miliardu korun ročně si každopádně zaslouží. Floridský klub po příchodu bývalé hvězdy Barcelony a Paris St. Germain ani jednou nezaváhal. Před jeho přestupem přitom vyhrál Inter jen pětkrát z 22 utkání v Major League Soccer.

„Na tom, že dal tolik gólů, není nic divného. Bavíme se tady o nejlepším hráči na světě, o hráči, který na vrcholu kariéry střílel 40 gólů za sezonu,“ nevzrušuje se kouč Interu Tata Martino, který zná Messiho z Barcelony.

Pokud to takhle půjde dál, díky Messimu se začne „soccer“ dotahovat na tradiční zámořské sporty baseball, basketbal a americký fotbal. Popularita teď rozhodně vzrostla.