Kdo by si nepřál být slavný. Senkó k tomu jako mladý měl slušně našlápnuto. Ještě nedávno figuroval v mládežnických týmech Juventusu Turín. První zkušenosti s „dospěláckým“ fotbalem ale získává ve druhé maďarské lize.

Slávu si přesto získal. Bohužel způsobem, který mu nikdo závidět nebude.

Měl to být krásný den pro malého Enoka Vargu. Sedmiletý fanoušek budapešťského MTK zrovna slavil sedmé narozeniny a v klubu se rozhodli, že mu dají krásný dárek v podobě slavnostního výkopu  zakončeného tím, že si chlapec dá dokonce gól.

Všechno vypadalo perfektně. Zoltán Stiber z MTK Enokovi nahrál a kluk upaloval směrem na bránu. Obránci soupeře měli pro situaci pochopení a malý oslavenec postupně jednoho za druhým obehrával, až se dostal k bráně.

Pokažená oslava 

Jenže když všichni přítomní čekali, že se ke svým spoluhráčům připojí i gólman Senkó, zůstali vzápětí jako opaření.

Brankář totiž jako by nepochopil situaci a hochův pokus vychytal. Když si pak malý fotbalista ve snaze splnit si sen doběhl pro míč a pokusil se Senkóho překonat podruhé, ten se opět „vyznamenal“ a chlapci zamezil v brance podruhé. Místo aby mu pak dal ještě další možnost, míč vzal a daleko odkopl.

| Video: Youtube

V soutěžním zápase by si za to jistě vysloužil ovace tribun, tentokrát se však z ochozů ozýval jen pískot a poté, co se video dostalo do éteru, i kritiku zdaleka nejen z Maďarska. A malý Enok? Ten našel útěchu až v náručí staršího bratra…

Gólman sice po zápase přispěchal s pozváním na další zápas pro Enoka i jeho rodinu, reputaci u veřejnosti si tím však příliš nenapravil.