Turecký fotbal se zmítá v chaosu. V prosinci musely být tamní soutěže na týden přerušeny poté, co předseda Ankaragücü v utkání s Rizesporem zaútočil přímo na hřišti na sudího. Ten skončil v nemocnici s otřesem mozku a zlomeninou v obličeji.

Násilí na fotbale se ale v Turecku vymýtit nepodařilo. Šokují dohru měl nedělní střet mezi Trabzonsporem a Fenerbahce. Domácí fanoušci po utkání napadli slavící fotbalisty istanbulského týmu a na trávníků se rozjela nechutná bitka.

Na hrací plochu nejprve přiběhl jeden z diváků a postupně tam vtrhli další příznivci. Videa na sociálních sítích ukazují, jak belgický reprezentant Michy Batshuayi kope do fanouška a nigerijský reprezentant Bright Osayi-Samuel dalšího muže udeří pěstí.

Na některých snímcích, jež kolují po internetu, je vidět fanoušek, který ohrožuje hostujícího hráče rohovým praporkem a brankář Fenerbahce Dominik Livakovič dostává pěstí do obličeje. Hostující hráči za pomoci ochranky uprchli do šaten.

Mezi kluby to vře

Turecký ministr vnitra Ali Yerlikaya po dalším skandálu na nic nečekal a okamžitě útok fanoušků odsoudil. „Násilí nemá na fotbalových hřištích v žádném případě místo,“ napsal na sociální síti X s tím, že se podařilo identifikovat dvanáct osob, které vběhly na hřiště.

Zápasy mezi Trabzonsporem a Fenerbahce často provází násilnosti a v minulosti se i nedohrálo. V roce 2016 bylo utkání přerušeno poté, co byl asistent rozhodčího napaden fanouškem. O rok dříve zaútočil střelec na autobus Fenerbahce při zpáteční cestě na letiště a řidič byl vážně zraněn.