Když před třemi lety přišel ze Slavie do West Hamu, působil jako zjevení. Tomáš Souček si okamžitě získal fanoušky a nadchl celou Premier League. Jenže postupně přízeň některých fans Kladivářů ztrácel. V loňské sezoně si mnozí dokonce přáli jeho odchod z klubu. Přestože byl Souček častým terčem kritiky, United pomohl k historickému triumfu v Konferenční lize.

Hned v úvodním utkání nové sezony kapitán českého nároďáku ukázal, jak moc důležitým hráčem pro West Ham je. Součka bylo proti Bournemouthu plné hřiště, útočil i bránil. Nastřelil brankovou konstrukci a po jeho přihrávce skóroval Jarrod Bowen. Výrazně se tak podílel na remíze 1:1.

„Cítím se svěží. V minulé sezoně jsme odehráli mnoho zápasů, teď jsme měli několik týdnů odpočinku a ne tak dlouhou přípravu. Moje nohy jsou připravené,“ vysvětlil své vzkříšení v klubovém rozhovoru.

Fanoušci Součka už zase milují

Souček okamžitě získal fanoušky zpátky na svou stranu. Ti nešetřili komplimenty. „Klobouk dolů před Součkem, hrál dobře, za mě muž zápasu,“ napsal jeden z nich na Twitteru.

Zvlášť po odchodu lídra Declana Rice do Arsenalu budou na Součka ve West Hamu spoléhat. Bez bývalého parťáka ze zálohy by měl pracovitý Čech dostat více prostoru a znovu zářit.

„Souček byl skvělý. Po extrémně nevýrazné minulé sezoně vypadal jako dřív. Držel ho Rice zpátky?“ pronesl další příznivec klubu z Londýna. „Doufejme, že se v této sezoně dočkáme starého Součka,“ věří fanoušci Irons.

Tomáš Souček pomohl West Hamu k remíze v Bournemouthu:

| Video: Youtube

Součka mrzelo, že parádní výkon nekorunoval gólem a jeho tým přišel o výhru. „Všichni jsme tu chtěli vyhrát. Chtěli jsme tři body, ale remizovali jsme, takže převládá spíše zklamání,“ přiznal.

„V prvním poločase jsem mohl dvakrát skórovat, trefil jsem tyč a měl jsem šanci po rohu. Jsem rád, že jsem aspoň přihrál na gól. Cítím se dobře a těším se na sezonu. Chci hrát v týmu velkou roli,“ zdůraznil.