Kruh se uzavřel. Už na začátku sezony, kdy bylo jasné, že se finále Evropské konferenční ligy odehraje v Edenu, měli Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem jasný cíl – probojovat se s West Hamem až do pražského finále.

Zvláště pro nynějšího kapitána fotbalové reprezentace Součka má zápas v Edenu speciální přesah. Ve Slavii rodák z Havlíčkova Brodu působil už v mládežnických letech, s vršovickým celkem ho tak pojí velmi úzké pouto.

Souček v mužském A-týmu Slavie odehrál šest let, během kterých získal třikrát titul pro mistra ligy a dvakrát domácí pohár. Během té doby se aktuálně osmadvacetiletý fotbalista vypracoval v kapitána týmu a jednu z novodobých legend. Tomu odpovídala i vzájemná chemie s fanoušky červenobílého celku.

Domácí kabina

V Edenu si bude moct připadat jako doma. Fanoušci West Hamu, kterých bude na stadionu stejně jako příznivců Fiorentiny přes pět tisíc, totiž zaujmou severní tribunu, kde sídlí „kotel“ Slavie. Tým Kladivářů navíc dostal domácí kabinu.

„Moje nejlepší spojení s fanoušky v Edenu. Ve středu budeme na stejném stadionu, sektoru i kabině. Všechno je připravené pro náš cíl. Fanoušci West Hamu, jste připraveni na podobnou nebo i větší podporu? Jsme na stejné lodi, pojďme společně za svým snem,“ zveřejnil Souček video s fanoušky Slavie, kterým předříkává slova tradiční děkovačky.

Utkání proti Fiorentině, za kterou nastoupí další bývalý hráč Slavie Antonín Barák, začne ve středu od 21 hodin.