Šest zápasů bez výhry. West Ham se povážlivě propadá tabulkou, nepomohla k tomu ani středeční remíza 2:2 na hřišti Leedsu, po které je londýnský celek na sedmnáctém místě.

„Kladiváři“ mají navíc stejně bodů jako osmnáctý Everton, který je na sestupové pozici, situace začíná být vážná. „S remízou nejsme spokojeni, snad nám ale pomůže k většímu sebevědomí. V naší situaci je evidentní, že zoufale potřebujeme body,“ uvědomuje si polský brankář ve službách West Hamu Lukasz Fabianski.

West Ham po delší pauze, kterou způsobilo mistrovství světa v Kataru, předvádí optický lepší fotbal, ten ale zatím nevede ke kýženým výsledkům. „Mám pocit, že dnes jsme klidně mohli vyhrát. Soupeři jsme darovali laciné góly, ale celkově jsem spokojený,“ překvapil optimistickou odpovědí trenér David Moyes.

Nová pozice pro Součka

Kouč „Kladivářů“ se odhodlal k nezvyklému experimentu. Nejprve v předchozím zápase posadil na lavičku náhradníků Tomáše Součka, aby ho v utkání proti Leedsu posunul z pozice defenzivního záložníka na podhrot. Moyes totiž aktuálně ve středu zálohy počítá s dvojicí Declan Rice – Lucas Paquetá, Souček se tak musí spokojit s postem, na který není zvyklý. „Po většinu času byl neefektivní, na druhou stranu přinesl fyzično proti vysoce energické záloze Leedsu. Jenže když se hra zrychlila, vypadal v záloze ztracený,“ zněl jeden z názorů fotbalového experta.

Naopak pochvaly se dočkal Vladimír Coufal, který byl v posledních týdnech spíše spojovaný s odchodem z West Hamu. Český bek byl i blízko vstřelené brance, po chybě brankáře Mesliera, ale nadějný lob gólem neskončil. „Byl velmi solidní dopředu i dozadu a mohl dát gól ze 40 metrů,“ hodnotil jeho výkon Football.London, který ho za výkon ohodnotil nadprůměrnou známkou sedm z deseti.

West Ham potřebuje nutně zabrat, aby odvrátil hrozbu sestupu. Příští týden hraje s předposledními Wolves, jakákoliv ztráta by mohla být kritická.