Protesty fanoušků před derby mezi Melbourne City a Melbourne Victory byly dopředu naplánované. Šlo o rozhodnutí australského fotbalového svazu, který oznámil, že finále A-League se bude po dobu následujících tří let konat v Sydney.

Příznivci obou táborů plánovali po dvaceti minutách společně opustit tribuny, ve 22. minutě ale došlo k eskalaci protestu. Na hřiště totiž přistály dvě světlice, jednu z nich ale vzal brankář Melbourne City Tom Glover a hodil ji zpět na tribuny.

Australský svaz chystá tvrdé sankce

To rozlítilo fanoušky Melbourne Victory natolik, že okamžitě vtrhli na trávník, jeden ze skalních příznivců následně trefil kovovým kyblíkem Glovera do hlavy, kýbl byl původně určený pro uhašení světlice. Čtyřiadvacetiletý brankář podle klubového lékaře utrpěl tržnou ránu v obličeji a má otřes mozku.

Utkání bylo nejprve pozastaveno, následně nedohráno z bezpečnostních důvodů. Australský fotbalový svaz už chystá přísné sankce. „Takové chování nemá v australském fotbale místo, okamžitě začalo vyšetřování, které bude identifikovat jednotlivé osoby, které čekají tvrdé postihy,“ stojí v oficiálním prohlášení.