K tragédii došlo ve středu večer na čerpací stanici na předměstí Honeydew. Čtyřiadvacetiletý obránce byl zabit, když v autě čekal na obsluhu. K hvězdě týmu Kaizer Chiefs přistoupili neznámí ozbrojenci a donutili ho vystoupit z vozidla. Jeden z podezřelých údajně po střelbě z místa utekl s Fleursovým autem.

Český brankář Tomáš Vaclík při tréninku na stadionu Hampden Park ve skotském Glasgow 13. června 2021.
Ubodáme ti dceru, hrozili Vaclíkovi. Brankář popsal peklo po střetu s Ronaldem

„Podezřelí na něj namířili střelnou zbraní a vyvedli ho z vozidla, poté ho jednou střelili do horní části těla,“ řekl místním médiím mluvčí policie Mavela Masondo.

Fleurs, který reprezentoval s výběrem do 23 let Jihoafrickou republiku na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021, se chystal na debut v seniorském národním týmu. Toho se ale nedočká.

Luke Fleurs platil za talentovaného obránce:

Zdroj: Youtube

„Byl to elegantní obránce se skvělými technickými schopnostmi. Naše myšlenky a modlitby jsou v této těžké chvíli s jeho rodinou a přáteli. Nechť jeho drahá duše odpočívá v pokoji,“ napsal jeho klub Kaizer Chiefs, dvanáctinásobný mistr ligy, který patří k nejpopulárnějším týmům v zemi.

Minuta ticha

Premier Soccer League oznámila, že tento víkend bude na všech zápasech nejvyšší soutěže a druhé ligy držena chvíle ticha na památku Fleurs.

„Probudili jsme se srdcervoucí a zničující zprávou o vyhasnutí mladého života. Je to obrovská ztráta pro jeho rodinu, přátele, spoluhráče a fotbal obecně,“ uvedl v prohlášení prezident Jihoafrické fotbalové asociace Danny Jordaan.

Server BBC připomíná, že Jihoafrická republika se potýká s rostoucím násilím páchaným střelnými zbraněmi a v posledních letech bylo zaznamenáno několik masových přestřelek. Podle policejních údajů má země jeden z nejvyšších počtů vražd na světě.