Buďme upřímní – čeští fotbaloví fanoušci nemají na západ od našich hranic příliš dobré jméno. Stačí si vzpomenout na skandál s (údajným) rasismem, který před časem doprovázel duel Glasgow Rangers na Spartě, nebo ještě nedávnější zážitky příznivců Slavie v Římě.

Je proto jen dobře, když se tuzemské fotbalové publikum v evropských pohárech předvede i po té dobré stránce. Jako třeba ve čtvrtek večer na Letné, kde vyprodané tribuny neúnavně fandily hráčům v rudých dresech i přesto, že do jejich sítě létal jeden liverpoolský gól za druhým.

Ocenili to i hráči anglického giganta, ostatně brankář Caoimhín Kelleher – který zlikvidoval několik velkých šancí domácích – po zápase divákům zatleskal. „Sparta je dobrý klub s dobrými fanoušky,“ přidal se liverpoolský kapitán Virgil van Dijk.

Kam se hrabe Manchester City

Sváteční atmosféry na letenském stadionu si všimli i pozorovatelé z kolébky fotbalu. „Fanoušci Sparty Praha! Klaním se před vším tím rámusem. Tomu se říká podpora! Fanoušci Manchesteru City se vám nemůžou rovnat,“ napsal na sociální síti X uživatel Kasper. (Liverpool hraje proti City o víkendu v Premier League.)

Další fanoušek z Anglie si zápas v Praze vyšperkoval sběrem kelímků od piva.

Podporu tribun si po utkání už tradičně pochvalovali i domácí. Hráči sice divákům neudělali radost výsledkem, ale přinejmenším za odvážnou hru proti favoritovi si zasloužili neúnavnou podporu, které se jim dostalo.

„Našich fanoušků si vážíme. I dnes ukázali, jak jsou skvělí, když hráče tlačili za skórováním po celých 90 minut. Vím, že mnoho z nich s námi vycestuje do Plzně i do Liverpoolu na Anfield a věřím, že je už v neděli potěšíme dalším vítězstvím,“ řekl sparťanský trenér Brian Priske.

Jeho svěřenci se o víkendu ve FORTUNA:LIZE utkají na západě Čech s Viktorií a pokusí se potvrdit pozici vedoucího týmu tabulky.