Sedm zápasů, sedmé místo. Třináct bodů, třináct vstřelených gólů. West Ham letos vstoupil do Premier League o poznání lépe než loni. Mužstvo, které vede David Moyes, naposledy v sobotu porazilo nováčka ze Sheffieldu 2:0. „Máme za sebou těžká utkání. Každý bod se počítá,“ líčil Souček v pozápasovém rozhovoru.

Po klasických frázích došlo i na úsměvné hlášky. Jedna se týkala úspěšného zakončení - záložník se v 37. minutě neprosadil hlavou, jak u něj bývá zvykem. „Jsem spokojený, že dokážu skórovat i levou nohou,“ culil se Souček a neopomněl poděkovat spoluhráči Michailu Antoniovi za dobrou přihrávku do běhu.

| Video: Youtube

Souček přiznal, že k absolutní spokojenosti mu ještě něco chybělo. „Mohl jsem přidat i další góly,“ dodal.

Jak vidno, z českého reprezentanta je znovu mašina, která sní o vstřelených brankách. Na svém kontě má již tři zásahy, což těší nejednoho fanouška Hammers. „Loni to nebylo ono. Teď se cítím skvěle,“ poznamenal 28letý fotbalista.  

Deset gólů v sezoně?

„Je skutečně zpátky,“ radují se příznivci londýnského celku. Konstatování s tímto zněním navíc nezveřejnil jen tak někdo - na sociální síti X jej napsali správci účtu COY Irons, což je jedna z nejsledovanějších komunit kolem West Hamu.

Škarohlídi, kterých už Souček za kariéru musel slyšet spoustu, by mohli namítnout něco o jedné vlaštovce nedělající jaro.

Jenže pochvalných komentářů na adresu českého fotbalisty bylo mnohem víc. Objevují se prognózy, že hráč s číslem 28 bude zase mnohem platnější v ofenzivě.

Někteří už mu rovnou předpovídají deset gólů nebo asistencí za sezonu. Prospívá mu prý fakt, že v létě odešel Declan Rice, kvůli němuž dřív Souček více bránil. Mimochodem, deset branek dal exslávista během své první sezony v Londýně (v ročníku 2021/2022 už skóroval „jen“ šestkrát, loni zapsal tři branky).

Záložník, jenž má nyní podle renomovaného portálu Transfermarkt hodnotu 35 milionů eur (přes 850 milionů korun), je pochopitelně na koni. Pomáhá k tomu také důvěra kouče - Moyes ví, že Souček chce hrát zápas co zápas

I díky Součkovi je West Ham před bohatšími, ale trápícími se soky. Manchesteru United patří v tabulce Premier League desátá příčka, Chelsea se krčí vzadu na patnácté pozici. Jednu ze tří dosavadních porážek jí uštědřili právě Hammers.