Přívaly sněhu ruší jeden ligový zápas za druhým. Bílá pokrývka zakryla nejen hrací plochy, ale i silnice. Slavia proto chtěla odložit nedělní duel ve Zlíně, šéf klubu Jaroslav Tvrdík na platformě X oznámil, že LFA jeho žádosti nevyhověla.

„Slavia požádala LFA z důvodu nebezpečné cesty pro autobus a vozidla klubu a našich fans, z důvodu obavy o zdraví hráčů i regulérnost soutěže o odložení nedělního zápasu ve Zlíně. Naše žádost byla zamítnuta. Takže vyrážíme,“ naspal Tvrdík na síti X.

Na jeho post následně reagovala LFA, která prý nedostala žádnou oficiální žádost o odklad. Podle řídícího orgánu nic nebrání tomu, aby se nedělní utkání na zlínské Letné odehrálo.

„Žádnou oficiální žádost ze strany Slavie jsme neobdrželi,“ vzkázala LFA. „Zároveň je potřeba jasně říct, že LFA v posledních dnech kvůli počasí detailně a pečlivě sleduje dění na všech stadionech a Zlín není výjimkou. Současný stav hrací plochy je na Letné vyhovující k odehrání zápasu se Slavií a dle předpovědi počasí by se na tom nic měnit nemělo ani v neděli. Do startu utkání navíc zůstává více než den.“

Tvrdík ale oponuje tím, že vedení klubu komunikovalo odklad s LFA telefonicky. „Schovávat se za to, že nepřišla v sobotu odpoledne oficiální žádost na brandovaném papíru, je absolutná vrchol dnešního dne. Vedení LFA potřebuje změnu a v únoru ji předložíme,“ nechal se slyšet vytočený boss Slavie.

Zbyly jen tři zápasy

Podle silničářů napadlo ve Zlínském kraji od pátečního večera do sobotního poledne do deseti centimetrů sněhu. Na rozdíl od Jihočeského kraje a Vysočiny byly regionu silnice převážně mokré a sjízdné. Počet dopravních nehod podle policistů nevybočoval z průměru během jiných dnů. Ani hasiči nehlásili ze svého pohledu ve Zlínském kraji mimořádnou situaci.

Z původního programu 17. kola zbyly jen tři zápasy. Dva z nich se hrají v neděli a vedle Slavie nastoupí i vedoucí Sparta. Odložení velké části kola kola kvůli nepříznivému počasí zažila fotbalová liga naposledy v éře před nástupem vyhřívaných trávníků. V březnu 2005 se neuskutečnilo dokonce šest z osmi zápasů a hrálo se jen na stadionech, které měly vyhřívané terény.


Načítám tabulku ...