Zatímco zaběhnutý pes bývá na vesnických hřištích k vidění poměrně často, pštros je zvíře, které ve středu Evropy není zrovna běžné. Tím spíš na fotbalovém trávníku. Proto vzbudila událost v jedné ze slovenských nejnižších soutěží u našich sousedů takovou pozornost.

Zápas mezi FK Čechy a FK Rastislavice v okrese Nové Zámky na jižním Slovensku byl přerušen, když na hřiště vběhl exotický host. Údajně nešlo přímo o pštrosa, ale o emu, mohutného opeřence původem z Austrálie. Mezi hráči v barevných dresech se zjevně cítil příjemně.

„Naproti hřišti máme malou farmu, jejíž majitel chová i pštrosa. Je to společenský tvor, který zřejmě zatoužil po lidské pospolitosti. Viděl větší koncentraci lidí, tak přišel,“ popsal pro sportnet.sme.sk Jozef Baranovič, starosta obce Čechy.

Fotbal se mu líbil, vstupné nezaplatil

Videozáznam celé situace se stal okamžitě hitem sociálních sítí. Je na něm vidět, jak se někteří hráči a funkcionáři pokoušejí nečekaného vetřelce přesvědčit, aby opustil hracích plochu, zatímco přítomní diváci pobaveně požadují, aby pštros dostal dres a přidal se k zápasu. Nižší soutěže zkrátka nabízejí řadu bizarních momentů.

Podívejte se, jak pták emu přišel na fotbal:

| Video: Youtube

„Škoda, že si zapomněl kopačky, protože jsme prohráli 1:3. Kdyby je měl, možná bychom vyhráli,“ smál se Baranovič. Fakt je, že díky svým běžeckým schopnostem by emu vynikal – umí dosáhnout rychlosti až 50 kilometrů za hodinu.

Zvíře nejprve nechtělo opustit hřiště. „Trvalo to dlouho, ale zpacifikovali jsme ho. Naštěstí jsme nemuseli volat zásahovou jednotku,“ líčil Baranovič.

Pštros ovšem neodešel a až do konce zápasu zůstal mezi fanoušky. „Fotbal se mu zřejmě líbil. Měli jsme o jednoho diváka-neplatiče víc,“ dodal starosta vesnice Čechy (pro zajímavost – první zmínky o této obci pocházejí z první poloviny 15. století, kdy se tam usídlili husitští přistěhovalci z Čech).

Majitel zvířete byl po zápase upozorněn na to, co se stalo, a pro svého pernatého svěřence si přišel.