Fotbalistky Slavie měly před čtvrtým zápasem základní skupiny na svém kontě jediný bod a nepříliš lichotivě vypadající skóre 0:10, o které se postaraly zejména soupeřky z Lyonu, které přehrály Pražanky 9:0.

Do zápasu proti rakouskému soupeři ale šly s odhodláním rozšířit svůj bodový zisk, ideálně pak o další tři body. To se svěřenkyním bývalého slávistického záložníka Karla Pitáka dařilo naplňovat od 56. minuty, kdy se prosadila Michaela Khýrová.

Jenže její branka málem vedla jen k jednobodovému počinu. V 83. minutě totiž rozehrály Rakušanky ve snaze o vyrovnání dalších ze svých útoků, pronikly do poněkud zmatené slávistické obrany, kde pod odpadnutí všech ostatních defenzivních hráček čelila jejich nájezdu jen gólmanka Lukášová.

Zákroky Olivie Lukášové v čase 1:51:15:

| Video: Youtube

Reprezentační brankářka však vyrovnání nedopustila. Doslova s nasazením vlastního zdraví padla do střeleckých pokusů obou soupeřek, které se pak mohly snad jen chytat za hlavu, že v jasných pozicích neproměnily. Dvaadvacetiletá fotbalistka po zásahu do obličeje pak zůstala viditelně otřesená ležet na trávníku, po krátkém ošetření ale mohla pokračovat.

A slávistky mohly slavit první vítězství ve skupině Ligy mistryň vůbec a posun na třetí místo tabulky. O další úspěch se pokusí příští čtvrtek proti norskému Brannu, s nímž v prvním vzájemném zápase prohrály 0:1. V případě tří bodů by se na svého dalšího soupeře dotáhly.