Slávisté v říjnu 2022 v rámci skupinové fáze Konferenční ligy dvakrát padli s rumunskou Kluží, v obou případech při tom byl i Emmanuel Yeboah. Talentovaný útočník v Edenu zaujal natolik, že už o pár týdnů později bylo jeho jméno vysoko na seznamu vytipovaných posil. Ve Vršovicích se dokonce už i fotil a zdálo se, že přestup je otázkou formalit.

A právě na jedné z nich vše krachlo. Při zdravotní prohlídce se přišlo na hráčovy problémy s meniskem a ze stěhování tehdy devatenáctiletého Yeboaha do Prahy sešlo. Místo v eurech zhruba dvoumilionového přestupu měla mít Slavia zájem o roční hostování s právem přednostního odkupu, to se však Kluži nelíbilo, a tak hráč zůstal v Rumunsku.

V srpnu pak odešel za necelé dva miliony eur do Bröndby Kodaň. Jenže v dánské metropoli teď dost možná nechápou, proč si Yeboaha pořizovali. Od svého příchodu odehrál za první tým Bröndby pouhých 13 minut, do dalších čtyř utkání zasáhl v dresu rezervního týmu.

Emmanuela Yeboaha provázela pověst talentovaného fotbalisty:

| Video: Youtube

Do Slavie mezitím zamířily jiné ofenzivní posily. A to je jiná káva. Třeba takový Mojmír Chytil se v sedmatřiceti odehraných zápasech trefil v červenobílém dresu šestnáctkrát. Ve střeleckých hodech, které rozjel v závěru minulé sezony,  pokračuje Václav Jurečka. Pár důležitých gólů už si připsal i Muhamed Tijani.

Po krachu Yeboahova přestupu navíc slávistické vedení přivedlo z Táborska jiného afrického útočníka. A Senegalec Babacar Sy v rezervním třetiligovém týmu ukazuje, že by mohl být do budoucna skvělou akvizicí i pro trenéra Jindřicha Trpišovského.

V Kodani mezitím přemýšlí, co s Yeboahem. Smlouvu v klubu totiž má až do roku 2027.