A nezůstalo jen u finanční pokuty. Asistent trenéra Zdeněk Houštecký má navíc trest na jedno utkání za nesportovní chování. Slavia má i podmínečně uzavřenou tribunu Sever.

Slavia se v domácím utkání s AS Řím provinila hned v několika případech. Klub musí zaplatit 34 tisíc eur za blokování schodiště a východů a 30 tisíc eur za použití pyrotechniky. Právě tribuna Sever je nyní kvůli použití pyra v podmínce. Sektory 106 až 110 na stadionu v Edenu budou uzavřené na jedno utkání v evropských pohárech, pokud fanoušci poruší pravidla UEFA v následujících dvou letech znovu.

Fanoušci se provinili také provokativními a urážlivými hesly, za což klubu UEFA vyměřila pokutu 17 500 eur a dalších 10 125 eur za vhazováním předmětů na hrací plochu. Disciplinární komise UEFA tak Slavii v součtu potrestala pokutou 91 625 eur.

Sparta dostala pokutu 100 tisíc eur

Vyšší pokutu dostala z českých klubů už jen Sparta v roce 2018 kvůli výtržnostem fanoušků v 2. předkole Evropské ligy se Spartakem Subotica. Letenští zaplatili dvě pokuty v celkové výši 100 tisíc eur (dohromady přes dva a půl milionu korun) a na další domácí utkání v pohárech měli uzavřený stadion.

Slavia už pykala za utkání v Římě, po kterém dostala za nevhodné chování fanoušků pokutu 20 tisíc eur (téměř půl milionu korun) a k tomu na jeden pohárový zápas na hřišti soupeře podmínečně zakázaný prodej vstupenek do sektoru hostů.