Zatímco se fotbalisté AC Milán chystali v tréninkovém centru na čtvrteční zápas se Slavií, v milánských kancelářích úřadovala finanční policie. Ta provedla razii v sídle klubu v souvislosti s prodejem AC přede dvěma roky. Společnost RedBird Capital Partners koupila slavný klub od americké firmy Elliott Management v srpnu 2022, ale milánský žalobce tvrdí, že Elliott stále vlastní a řídí Rossoneri.

„Toto obvinění je nepravdivé. Milán byl prodán společnosti RedBird dne 31. srpna 2022. K tomuto datu již Elliott nemá žádný podíl ani kontrolu nad AC Milán,“ brání se americká společnost.

AC v kauze třetí stranou

Během úterního zátahu policie prohledala také domy současného generálního ředitele Giorgia Furlaniho a bývalého bosse Ivana Gazidise, který tento post zastával v letech 2018 až 2022. Oba jsou podezřelí, že zatajili důležité informace týkající se prodeje klubu.

„AC Milán je třetí stranou, která je mimo probíhající soudní řízení týkající se prodeje klubu,“ uvedl milánský klub v prohlášení. „Vyšetřování, do kterého jsou zapojeni i právní zástupci s podpisovým právem Giorgia Furlaniho a Ivana Gazidise, předpokládá nesprávnou komunikaci s příslušným orgánem dohledu. Klub poskytuje plnou součinnost.“

Podobné kauzy jsou v italském fotbale celkem běžné. Rossoneri od italského svazu hrozí pokuta a mohli by přijít o body v tabulce nebo dokonce vyloučeni ze soutěže. V Serii A je AC na druhém místě s šestnáctibodovou ztrátou na rivalský Inter.

Je otázkou, jestli případ nějak ovlivní odvetný zápas se Slavií ve čtvrtek v Praze. Do něj půjde Milán s výhrou 4:2 v zádech.