Slavnostní odhalení proběhlo ve středu večer v prostorách pražského podniku GRAM Cafe&Bistro. Na akci nechyběli zástupci z řad současných i bývalých hráčů, pochopitelně dorazil také první muž českého fotbalu Petr Fousek.

„Reprezentace nejčastěji nastupovala v trikolóře. Je správné, že se této tradice držíme,“ zmínil předseda fotbalové asociace, jenž přiznal, že nejraději vzpomíná právě na mistrovství Evropy v roce 2004 v Portugalsku.


Nahrává se anketa ...

Oficiální prezentaci Pumy vévodí Patrik Schick, největší hvězda výběru kouče Ivana Haška. „Líbí se mi ty detaily,“ konstatoval nový trenér, jenž v zimě na lavičce nahradil Jaroslava Šilhavého. „Hlavně věřím, že to budou dresy vítězné,“ usmál se.

Domácí trikot v tradiční červené barvě má ve svém designu zakomponovaného dvouocasého lva, odvozeného od tradičního znaku země.

„Dresy spojují tradici a odkaz českého týmu s nejmodernějšími technologiemi a v propracovaném designu je řada detailů, které hráče i fanoušky zaujmou,“ dodal Jan Sochor, generální ředitel společnosti Puma pro střední a východní Evropu.

Večerní akce se zúčastnila řada celebrit, nechyběli modelky a modelové. Podívat se přišel také moderátor, herec a režisér Jakub Kohák. „Snad mi ten dres bude,“ usmíval se fotbalový fanoušek, který se loni proslavil mimo jiné díky účinkování v projektu GEN ACS.

Euro začne už za necelé tři měsíce. Češi postupně vyzvou Portugalsko (18. června v Lipsku), Gruzii (22. června v Hamburku) a Turecko (26. června v Hamburku).

„Chceme postoupit do osmifinále,“ vzkázal Fousek.

Tak vypadají dresy fotbalové reprezentace pro Euro 2024 | Video: Deník/Jan Herzán