Zřejmě nebude těžké uhodnout, o kom je řeč. Tomáš Rosický, někdejší supertalent českého fotbalu, který se ze Sparty dokázal dostat do Borussie Dortmund či londýnského Arsenalu, ale také muž, jehož kariéru zásadně ovlivnila častá zranění.

Nyní dal na současného sportovního ředitele letenského klubu vzpomenout právě Patrik Schick. Na návrat reprezentačního útočníka čekali jak spoluhráči v Bayeru Leverkusen, tak především kouč národního týmu Jaroslav Šilhavý.

Dočkal se, sedmadvacetiletý útočník se po dlouhých měsících vynuceného volna kvůli problémům s třísly vrátil. Jenže Šilhavý ho na příští reprezentační sraz, v rámci kterého Češi odehrají klíčová utkání kvalifikace o mistrovství Evropy v Polsku a s Moldavskem, nakonec nejspíš nepozve.

Stopku totiž Schickovi tentokrát vystavilo lýtko. Pražský rodák stihl odehrát osmadvacet minut zápasu Evropské ligy proti Karabachu a jedinou minutu bundesligového duelu s Freiburgem. Klub mluví o třítýdenní pauze.

Schickova smůla pochopitelně vyvolala mezi fanoušky na sociální síti X řadu reakcí. „Patrik Schick je prokletý. Nemám jiné vysvětlení,“ nemůže uvěřit dalšímu zranění české hvězdy Anna.

Radši nevycházet ven

Časté je právě srovnání s Rosickým. „Nepřipomíná nějakou jinou porcelánovou panenku? Co třeba Rosa?“ vzpomíná na bývalého reprezentačního kapitána Jiří. „Není Rosického příbuzný?“ ptá se zase Josef.

„Ten kluk by neměl vycházet z baráku,“ přichází s radikálním řešením, jak předcházet zraněním, Karel.

Hotový rozbor pak připravil Miroslav. „Co tohle je? Mají nejlepší doktory, nejlepší výživu, nejlepší regeneraci a on je furt zraněný… Mně to přijde, že ty technicky zdatní Češi jsou furt zranění. Rosický, Schick, Černý, Morávek, Kadlec… Jestli to není nějakým špatným trénováním v mládí,“ vypočítává fotbalisty, kteří se často potýkají se zdravotními problémy.

Reprezentace může jen doufat a (nejspíš) bez Schicka se snažit, aby se nenaplnila slova uživatele píšícího pod přezdívkou TommyBrhel84. „Pro něj osobně škoda, ale aspoň nebude u tý ostudy,“ suše komentuje Schickův případ.