Byli době naložení. Aby ne, vždyť právě získali mistrovský titul. Schick, Hložek a Kovář se stali německými šampiony. Fotbalisté Leverkusen nasázeli pět branek do sítě Werderu Brémy a pět kol před koncem soutěže dali razítko na bundesligový titul. Bayer tak přerušil jedenáctiletou hegemonii Bayernu Mnichov.

Exkluzivní rozhovor se Schickem, Hložkem a Kovářem pro Nova Sport:

Zdroj: Youtube

Není divu, že se vykutálená česká trojka v exkluzivním rozhovoru pro Nova Sport náramně bavila. „Je to neskutečný úspěch, i pro Česko. Je skvělé, co jsme dokázali. Jsme součástí historie, dá se říct, že i legendy,“ líčil útočník Adam Hložek. „Dokázali jsme to, mám radost. Jsem rád, že jsme u toho všichni tři společně,“ doplnil jeho parťák z útoku Patrik Schick.

Fantastisch! Von Heute!

A Matěj Kovář s lahví piva souhlasně přikyvoval. „Je to úspěch pro celý český fotbal. Moc si to užíváme, doufám, že to není naposledy,“ culil se mladý brankář, který objímal Michala Kadlec, jenže má s Bayerem titul vicemistra ze sezony 2010/11.

To nejlepší ale přišlo na konec, došlo i na němčinu. „Fantastisch! Von Heute!” vypálil se smíchem Kovář, který přišel do Leverkusen teprve loni a bere lekce němčiny.

Adam Hložek a Patrik Schick svými góly zařídili vítězství fotbalistů Leverkusenu
Hložek překvapil, skvělý Schick. Německo pěje ódy na české hrdiny Leverkusenu

Všechny touhle hláškou odboural. Byla to totiž narážka na úsměvnou oslavu Jana Kollera po zisku titulu s Dortmundem v roce 2002, kdy „český Honza“ ještě moc dobře nešprechtil.

Jak je vidět, v Leverkusenu teď bude hodně veselo.