Nestalo se tak v rodné Brazílii, ale překvapivě v Anglii. V rámci projektu sázkové kanceláře Paddy Power s názvem Super náhradník byl někdejší nejlepší fotbalista světa pozván do týmu Phoenix FC, který hraje na chvostu až osmé nejvyšší anglické soutěže, aby jim pomohl v boji o záchranu.

Když jej přivezla bílá limuzína, prohrávali už ale fotbalisté Phoenix FC o čtyři branky. Ronaldo, tedy vlastně David Walsh, jak byl zaregistrován, aby se celá akce utajila, sice zkraje ukázal pár technických parádiček, ale také ukázal, že roky a hlavně kilogramy se jen tak zastavit nedají.

„Kluci tomu nemohli uvěřit,“ popisoval reakce překvapených hráčů manažer Brian Edwards. „Moment, kdy jsem ho posílal na hřiště, pro mě bude nezapomenutelný,“ přiznal. „Ronaldův výkon v zápase rozhodně nezapomenutelný nebyl,“ dodal zklamaně.

Ronaldo s průběhem utkání už nic neudělal, a dokonce byl předčasně střídán. Partě kolem Phoenix FC ale každopádně přinesl nezapomenutelný zážitek. A nic na to nezměnil ani konečný debakl 0:7.