Když v květnu roku 2018 vyhrál Real Madrid potřinácté Ligy mistrů, neměl ani v plánu mít ženský tým. Jenže situace se za pár měsíců razantně změnila. Mladý madridský tým CD Tacón, který měl ženský tým, se nakonec ukázal jako katalyzátor Realu.

V roce 2019 se Tacón začal navazovat s Realem velmi úzkou spolupráci, do sezóny 2020/2021 už začal oficiálně hrát pod logem Realu Madrid. Stejně jako v ostatních velkoklubech se začal i ženský tým Realu Madrid rychle dělit - půlka týmu na nové ambice kvalitou stačila, druhá se musela velmi rychle pakovat.

Značka Realu táhne i mezi ženami

V loňské sezoně Ligy mistryň to bylo pro Real Madrid Femenino spíše rozkoukávání, v té nové ale už madridský velkoklub vypadá jako velmi odlišný tým od toho loňského. Ve skupině A jsou svěřenkyně trenéra Alberto Torila na postupovém druhém místě s tříbodovým náskokem na francouzské PSG, jehož barvy obléká i české brankářka Barbora Votíková. Ve španělské lize je z toho prozatimní druhé místo za bezkonkurenční Barcelonou.

Real má schopnost opřít se o své jméno velkoklubu. Letní posila Caroline Weirová mluvila o lásce k Zinedinu Zidanovi, když byla mladší a také o tom, že její první oblečený dres v dětství byl právě ten Realu.

V minulém roce se přestupová politika Realu blížila té z přelomu století mužského týmu - nákup hotových hvězd, které spolu ale v závěru nemusí tvořit úplně ideální chemii. Typickým příkladem byla útočnice Esther González, jež před příchodem do Realu zaznamenala třicet branek, po přestupu dala v loňské sezoně pouhé dva góly.

S postupem času se ale od chodu ženského mužstva začíná odklánět prezident Florentino Pérez a přenechává větší pravomoce ženskému úseku, což se projevuje i na výrazně zlepšených výsledcích, po kterých vedení madridského velkoklubu volá.

I když se tedy Las Blancas ještě neprodraly do vyřazovacích bojů Ligy mistryň jedno je jasné - rychlý růst spojený s odhodláním prezidenta Florentina Péreze mít tým žen podobně konkurenceschopný jako ten mužský naznačuje, že je jen otázkou času, kdy ženský tým Realu zvedne nad hlavu trofej pro vítěze Ligy mistryň.