Ohromit lze i jinak než jen drahým přestupem a jménem. Začtěte se do vybraných příběhů, jak se oznamuje nová posila.

Burnley: Jurský park, Shrek i Brooklyn 99

Když si dřív chtěli angličtí fanoušci dělat legraci z Burnley, zmiňovali přízeň diktátora Kaddáfího nebo podvody při IQ testech. Ale teď je klub z hrabství Lancashire na vrcholu slávy. Vrátil se do Premier League a fotbalovou komunitu udivuje nápaditými klipy.

Posily byly představeny prostřednictvím slavných filmů a seriálů. Jednou šlo o záběry z Jurského parku, jindy sehrál hlavní roli Shrek. Nedávno pobavila skeč z policejního seriálu Brooklyn 99

Al-Ittihad: Trenérův trumf v kartách

Už i Saúdská Arábie pochopila, že bombastické přestupy mohou tamní kluby posunout v žebříčku popularity do hvězdných výšin. Na peníze se nehledí, a tak úřadující šampion Al-Ittihad vymyslel pro příchod Joty ze Celticu Glasgow dosti nezvyklý klip. Manažer Nuno Espírito Santo si bere karty, vybírá trumf s obrázkem hráče a hlásí: "Chceme ovládnout svět."

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat: fanoušci a média psali o bizarním až děsivém videu. 

| Video: Youtube

Hoffenheim: Sorry, rohový praporek

Nikdy nehrál za reprezentaci, přesto se fotbalista Marius Bülter stal v Německu miláčkem spousty fanoušků. Alespoň na chvíli. Mohl za to jeho přestup ze Schalke do Hoffenheimu a starý příběh.

Funkcionáři celku, kde působí i Pavel Kadeřábek, vymysleli pro novou akvizici geniální úkol. Musel na stadion přinést nový rohový praporek. Důvod? Kdysi dávno tu v souboji jeden zničil… Krátký klip, v němž Bülter říká "sorry" v novém dresu, zaujal i daleko za hranicemi.

Sïvasspor: Fotbal jako reklama na Česko

Fotbalista Roman Květ teď poznává Sivas, město na východ od tureckého hlavního města Ankara. Jeho příchod oznámil klub stylově. Ano, na videu. Žádné fráze, žádná grafika. Minutový klip začíná poutavými záběry na Prahu. Skvělá reklama na Česko.

Ponechme stranou, že Květ pochází z Příbrami a do Turecka přišel na hostování z Viktorie Plzeň… Na začátku sezony se Sivasspor drží na špičce ligy a Květ naskočil do dvou zápasů jako střídající hráč.

Sparta: Posila z dílny umělé inteligence

Už i fotbal ovlivňuje umělá inteligence. Naštěstí jde jen o dílčí činnosti, jako třeba právě představení hráče. K netradičnímu kroku sáhli během léta na Letné, kde takto odhalili Michala Ševčíka, jehož Sparta získala z Brna.

V rámci práce v počítačovém programu (Photoshop) zadávali instrukce tak dlouho, dokud z původní fotografie zvláštního týpka s dresem Sparty na golfovém hřišti nevznikl snímek v letenské epet ARENĚ. Reakce fanoušků? Větší pochvala než za výkony na hřišti.

| Video: Youtube

Baník: Hrdina Grand Theft Auto v Ostravě

Zatímco v kabině to úplně nefunguje, ve fotbalové komunitě je Baník hit číslo 1. Originální představení dresů (jako na Měsíci) později vyšperkovali funkcionáři oznámením o příchodu Davida Fadaira.

Tříminutový klip vycházel z kultovní počítačové hry Grand Theft Auto, u gamerů známé jako GTA. Mezi fanoušky nejen v Ostravě vzbudil Nigerijec na videu poprask. Baník se možná inspiroval za hranicemi, před dvěma lety měl podobný nápad polský klub Wisla Plock.


Nahrává se anketa ...