Pozadí příběhu je vcelku banální. Anglický reprezentant Mason Mount se s mladou blondýnkou seznámil v listopadu 2020 a prožili spolu klasický románek na jednu noc. Dvojice zůstala nějaký čas v kontaktu, ale Mount pak usoudil, že tento vztah nikam nevede a vše ukončil.

„Když o tom slečnu Sloanovou informoval, začala ho bombardovat zprávami,“ citovala BBC slova vyšetřovatele Jasona Seetala. „Požádal ji, aby mu už nepsala, a pak zablokoval její číslo. Začaly mu chodit zprávy z nových čísel a jakmile je zablokoval, přišly další zprávy z dalších čísel.“

Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník Mount, který loni reprezentoval Anglii na mistrovství světa v Kataru, se začal bát. Sloanová totiž byla čím dál drzejší, pronásledovala ho zprávami dnem i nocí (telefonní číslo si podle zjištění u soudu změnila jednadvacetkrát), vymýšlela si a šířila falešné informace o hráčovi i jeho rodině.

„Zjevně byla posedlá mou osobou a já nevěděl, čeho všeho je schopná,“ popsal Mount v prohlášení, které citoval The Sun. Hlavně nechtěl, aby se zhrzená milenka objevila u něj doma či v tréninkovém centru Chelsea. „Adresy znala. Její chování bylo zmatené a bál jsem se, že když se jí nedaří mě kontaktovat, přijede do tréninkového centra. Proto jsem se obrátil na policii.“

Nahé hrátky s bonbonky

Mount nebyl jediným, kdo měl problém s touto svéráznou hvězdičkou Instagramu, TikToku a jiných, lechtivějších služeb. Lavinou zpráv o Mountovi obtěžovala i jeho bývalého spoluhráče a skotského reprezentanta Billyho Gilmoura (nyní hraje v Brightonu). Došlo to tak daleko, že Gilmour si musel smazat z instagramového účtu všechny přátele a příbuzné, aby je neúnavná stalkerka nemohla kontaktovat.

„Špatně jsem kvůli tomu spal. Musel jsem brát prášky na spaní, což negativně ovlivnilo moje výkony na hřišti,“ popsal Gilmour. U soudu se navíc řešilo i to, že Sloanová se pokoušela obtěžovat dalšího hráče Chelsea Bena Chilwella.

Než se slečna Sloanová dala na pronásledování známých fotbalistů, „proslavila“ se například prodejem fotek, na nichž nahá pojídala oblíbené bonbonky Percy Pig (něco jako gumoví medvídci, ale ve tvaru prasečí hlavy). Zájemců o tuto pozoruhodnou libůstku se zřejmě našlo dost, protože si vydělala desítky tisíc liber.

U soudu vypovídala i její matka, podle níž dvaadvacetiletá dcera trpí závislostí na sociálních sítích. Soud to příliš nedojalo. Verdikt? Podmíněný trest vězení na 12 týdnů, povinná měsíční léčba, pokuta a 200 hodin veřejně prospěšných prací.