Angelo Preciado se po letním přestupu z belgického Genku okamžitě zařadil mezi největší opory Sparty, ale občas má před očima zatměno. Na začátku března ztratil nervy, když v derby zbytečně nakopl Jana Bořila, za což si vykoledoval třízápasovou stopku.

Jenže poučit se nedokázal. Za podobný úlet uviděl červenou kartu i v nedělní utkání s Mladou Boleslaví (1:1).

Preciadův „taneček“ s rohovým praporkem:

Zdroj: Youtube

Preciado se po téměř hodině hry po souboji se Sakalou marně dožadoval penalty. Přitom za zemi udeřil loktem zambijského záložníka do stehna a hlavní sudí Rouček ho vyloučil. Sparťan tak obdržel červenou kartu ve druhém ligovém utkání za sebou.

Zbavit se ho, radí fanoušci

Sparta potřebovala vyhrát, aby se vrátila do čela před Slavii. Jenže ekvádorský reprezentant tým nepochopitelně oslabil, jeho spoluhráči v deseti nedokázali vývoj otočit a jen remizovali.

Fanoušci na sítích neměli s Preciadem slitování. „Když se nepoučíš, jsi prostě idiot. Sorry not sorry,“ nebral si servítky bývalý fotbalista a nyní expert Zdeněk Folprecht.

Do diskuse na internetu se zapojil dokonce i ligový basketbalista Olomoucka Lukáš Feštr. „Doufám, že po zápase dostane Preciado v šatně od spoluhráčů po držce. Následovat musí pokuta jak prase a po sezoně prodat!!! Můžeš být sebelepší hráč, ale tyhle sračky dělají frajeři, co nikdy nic nevyhráli a nevyhrají. Tohle není vítězná mentalita!!!“ rozohnil se na platformě X.

Leoš Mareš je známým fanouškem Slavie. Na snímku s Pavlem Nedvědem a Vladimírem Šmicerem
Neměl bys lístek navíc, Leoši? Mareš šokoval, pozval fanoušky v nouzi do skyboxu

Preciado je fantastický fotbalista, o tom není pochyb. Většina komentujících přesto Letenským radí, aby se hráče s pověstí raubíře zbavili. „Preciado je fotbalově skvělý hráč, ale v hlavě je to totální vymaštěnec. Teď to ukázal, opět. Otázka pro vedení Sparty, jestli takového hráče chce mít v týmu,“ napsal jeden z fanoušků.

Je otázkou, jak dlouho ještě budou na Letné Preciadovi jeho chování trpět.