Sparťané prožili zápas plný emocí. Nejprve přišel šok, když už v páté minutě inkasoval červenou kartu Sadílek, brzy nato Tepličtí vstřelili vedoucí gól a do přestávky si připravili dalších několik šancí na zvýšení.

Všechny ale Sparta přežila, po přestávce i bez vyloučeného hráče dostala Severočechy pod tlak a nakonec vyhrála 2:1.

Spokojené domácí fanoušky ale vzápětí opět dostala do varu situace, ke které došlo během odchodu z ochozů a která byla zdokumentována i fotograficky. Na snímku je vidět policista, který míří směrem k lidem něčím, co nápadně připomíná střelnou zbraň.

To pochopitelně okamžitě vyvolalo vlnu nevole a vzápětí i reakci z řad strážců pořádku.

„Policista drží v ruce takzvaný vrhač míčků, nikoli střelnou zbraň. Na ochozu totiž v tu chvíli eskaloval konflikt a policisté byli připraveni situaci řešit. Jejich přítomnost na místě stačila k tomu, aby hrozící konflikt skončil. Vrhač míčků tedy nemuseli použít,“ zní v prohlášení.

Konflikt s toaletou?

Nutno dodat, že ono sdělení veřejnost příliš neuklidnilo. „Tak konflikt eskaloval, nebo hrozil? Tato dvě slova jsou navzájem v rozporu,“ poukázal na neobratnost policejního vyjádření jeden z uživatelů sociální sítě X. „Já viděl, jaké škody dokáže tenhle vrhač míčků způsobit na lidském těle,“ poukázal další z nich na to, že možná nejde o až tak neškodný prostředek.

Další se detailněji zabýval na obrázku znázorněnou situací. „A ti kolegové na fotce tento konflikt řešili otočením vzad?“ upozornil na to, že další z policistů jsou otočeni opačným směrem, než míří vrhač a pokračoval: „Cca desetiletý chlapec na ochozu byl tím eskalujícím, nebo byl naopak v ohrožení?“

Našli se ale i tací, kteří brali celou situaci s humorem. „Eskaloval konflikt. Toitoika chtěla sežrat dítě,“ všiml si jeden z vtipálků, že zmíněný chlapec stojí hned vedle mobilní toalety.