„Černá je historická sparťanská barva. Místo loga je písmeno S, jak se zpívá v naší pozápasové písni ´Na srdci S´,“ vysvětluje ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

„Vypadá skvěle. Dres se mi opravdu líbí,“ doplňuje kapitán Ladislav Krejčí, který společně s hlavním koučem Brianem Priskem dresy ukázali.

Někteří fanoušci ale byli z nového černého dresu se zlatými doplňky trochu rozpačití. „Je to pěkný, ale stálo to za ten humbuk? Nevím, nevím. Kdyby v tom dresu byla hned oblečená nějaká super posila. Ale takhle…,“ povzdechl si jeden ze sparťanských příznivců na sociálních sítích.

Sparťané si rýpli i do slávistických rivalů, jejichž nový dres se začal prodávat ještě před oficiálním představením a bez vědomí klubu. „Někdo představuje dresy pomocí vrtulníku a tiskovky, někdo fotkou z obchoďáku,“ vysmál se Slavii fanoušek Letenských.

Priske s Krejčím, jedny z nejzásadnějších postav na cestě Sparty za titulem, odpovídaly na dotazy novinářů. Priske hovořil o tom, že má pořád zájem o gólmana Kováře, kterého si zpátky z hostování stáhl slavný Manchester United.

Priske soupeře v Lize mistrů neřeší

„Čekáme na rozhodnutí Manchesteru. Kovi měl skvělou sezonu a chtěli jsme ho mít v týmu i nadále, ale není to na nás. Konečné rozhodnutí záleží na Manchesteru,“ krčil rameny Priske. Mluvil také o zranění Vitíka z Eura U21, které není vážné a brzy začne trénovat.

Sparta vyhlíží soupeře pro srpnové 3. předkolo Ligy mistrů. Ve hře je i FC Kodaň, kde Priske působil jako asistent. Dalším možným protivníkem je Dinamo Záhřeb, na nějž obhájci českého titulu narazí na soustředění v Rakousku.

„Je mi jedno, koho dostaneme, jestli FC Kodaň nebo kohokoli jiného. Až se dozvíme jméno soupeře, zaměříme na něj pozornost a začneme se na něj připravovat. Nepreferuju žádný tým,“ řekl šestačtyřicetiletý Dán.