Cenová politika UEFA na zápasech Ligy mistrů je téma, které dlouhodobě dráždí řadu velkých fotbalových táborů. Jedním z nehlasitějších odpůrců je skalní jádro Bayernu Mnichov. To přistoupilo k bojkotu úvodních dvanácti minut zápasu v Plzni, zeď hostujícího sektoru nesla nápis „70 e fuck you“.

Kotel Bayernu přišel během protestu o úvodní branku Sadia Maného z 10. minuty.

„Extrémně předražené vstupenky na Ligu mistrů jsou nekonečný příběh. UEFA zavedla cenový strop ve výši 70 euro (přibližně 1700 korun) za nejlevnější vstupenku pro fanoušky hostů. Toto zastropování cen je daleko od reality života fanoušků, fotbal potřebuje společensky přijatelné ceny vstupenek, aby naplnil své vlastní standardy a byl sportem pro každého fanouška. V současnosti jsou ale spíše fanoušci vysáváni do posledního haléře,“ stálo už před zápasem na hlavních fanouškovských fórech Bayernu.

Na Bayern i pod 500 korun

Fanouškům bavorského velkoklubu vadí srovnání cen vstupenek Plzně na běžném utkání Ligy mistrů oproti tomu v české lize. 

„Protestujeme proti cenám vstupenek, která si Viktoria Plzeň účtuje na zápasy Ligy mistrů proti našemu týmu. Nejlevnější lístek stojí 70 euro, což odpovídá navýšení ceny o 500 procent oproti běžnému ligovému zápasu Plzně v české lize. Šahat takto hluboko do kapes fanoušků je více než bezohledné,“ stálo v oficiálním prohlášení ultras Bayernu.

Srovnávat zápasy české ligy a Ligy mistrů je minimálně zvláštní, stejně jako možnosti Němců s průměrným měsíčním platem přesahující 4000 eur (zhruba sto tisíc korun).

V tomto směru je zásadní také pohled na cenovou politiku samotného Bayernu.

Pokud si chcete zajít na zápas Ligy mistrů do německé Allianz Areny, tak nejlevnější lístek vyjde na 19 eur, nejdražší za 100 eur. Minulý týden na Plzeň vyšly průměrné lístky na padesát eur.