Nejlepší fotbalista, bohaté zkušenosti, velká posila, nová síla… To jsou jen některá ze superlativ, která na adresu Petera Olayinky hlásí sportovní ředitel CZ Bělehrad Mitar Mrkela, sám někdejší skvělý fotbalista a majitel bronzové olympijské medaile.

Nadšení ale nepanuje jen ze strany klubu, ale i u samotného hráče.

„Už jsem měl možnost navštívit stadion a jsem Marakanou nadšen,“ pochvaluje si nový domovský stánek, jenž je oficiálně pojmenován po klubové legendě Rajko Mitičovi, u fanoušků rozšířeným přízviskem ale připomíná slavnou brazilskou arénu.

„Je skvěle být ve Zvezdě. Cítím se skvěle, všichni mě vítali a už se nemůžu dočkat, až budu hrát. Během jara jsem viděl několik zápasů. Viděl jsem, že máme spoustu kvalitních hráčů a skvělý tým,“ řekl sedmadvacetiletý Nigerijec pro klubový web.

V následující sezoně se konkurence v kádru, jehož jednou z největších hvězd uplynulého ročníku byl bývalý rival ze Sparty Guélor Kanga, ještě rozroste. Klub v minulých dnech totiž představil řadu dalších nových jmen.

Z Kodaně přišel záložník Marko Stamenič, střed pole posílil ghanský fotbalista Edmund Addo, kvalitu mezi třemi tyčemi zvýší Izraelec Omri Glazer a góly si kromě Olayinky slibují v Bělehradě také od Jeana Phillipa Krassa, se sedmnácti brankami třetího nejlepšího střelce druhé francouzské ligy. A výčet posil prý nejspíš ještě nekončí.

Olayinka ale nikoho nevnímá jako konkurenci. „Jsme tu od toho, abychom dosahovali společných úspěchů,“ hovoří z něj týmový duch.

Srovnávat kluby zatím nechce

Rodák z Ibadanu, který má v Bělehradě pobírat plat v přepočtu okolo dvou milionů korun měsíčně, tedy téměř dvojnásobek proti slávistické gáži, která podle deníku Sport byla ve výši kolem 1,2 milionu korun, se vrátil ještě ke svému vršovickému angažmá.

„Nemohu porovnat, který tým je lepší. Odpověď na tuhle otázku budu znát, až začnu trénovat se spoluhráči ve Zvezdě,“ byl opatrný ve srovnávání obou celků.

Na jednu věc ze Slavie, kterou byl rád zopakoval i v ambiciózním srbském klubu, si ale vzpomněl. „Udělám maximum, abych zápasy s Interem v dresu Zvezdy zopakoval a potěšil fanoušky,“ zavzpomínal na dvojici utkání s milánským velkoklubem v Lize mistrů, kdy v jednom z nich slávisté díky jeho brance sahali po senzační výhře, kterou jim až v nastavení vzal Barella.

K tomu, aby se úspěch pokusil zopakovat, má ideální možnost. Crvena Zvezda má v příštím ročníku jistotu základní skupiny Ligy mistrů.